Реал Мадрид изтръгна драматична победа срещу Спортинг (снимки и видео)

16:21

Спортинг Хихон загуби от Реал Мадрид с 2:3 на стадион "Мунисипал Ел Молинон" в среща от 32-я кръг на Примера дивисион.

Главен арбитър на двубоя бе Давид Фернандес.

Домакините изненадаха Реал с изключителен гол в 14-та минута. Микел Весга копна топката над защитата на "белия балет", извеждайки Дуйе Коп сам срещу вратаря. Централният нападател стреля от воле с левия крак и препарира Кико Касия.

Радостта на футболистите на Спортинг трая кратко. Иско сътвори истински шедьовър 17-та минута. Полузащитникът навърза трима противникови защитници в наказателното поле, преди със силен параболичен удар да прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата.

В началото на второто полувреме Начо направи огромен пропуск. След центриране от фаул, той бе оставен непокрит да стреля с глава от близка дистанция, но Пичу Куеляр направи блестящо спасяване в 49-та минута.

Секунди по-късно Спортинг получи правото да изпълни фаул. Топката бе центрирана в наказателното поле. Бабин с глава я насочи към Весга, който надскочи Начо и прати топката в мрежата на Реал.

Възпитаниците на Зинедин Зидан отново не се оставиха в позицията на изоставащи в резултата задълго. В 58-та минута Данило центрира отдясно, а Алваро Мората засече с глава, изравнявайки резултата. Това бе шампионатен гол номер 12 на младия нападател за сезона.

Реал Мадрид натисна своя опонент в заключителните минути. Заредиха се една след друга опасности и разбърквания в наказателното поле на домакините. И в 89-та минута най-добрият футболист на терена в днешния следобед Иско донесе трите точки за мадридския колос. Марсело проби по левия фланг и с пас по земя намери Иско на границата на пеналта. Бившият футболист на Малага овладя елегантно, нагласи си топката за стрелба и с шут по земя прати топката в долния десен ъгъл на Пичу Куеляр. Така бе оформен и крайният резултат.

Реал събра 75 точки, дръпна с 6 на Барса. По-късно днес каталунците приемат Реал Сосиедад. "Ел Класико" е през следващия уикенд.

СПОРТИНГ ХИХОН - РЕАЛ МАДРИД 2:3