Баутиста Агут изхвърли Нишикори от Уимбълдън

19:17

Поставеният под номер 9 в схемата Кей Нишикори отпадна от Уимбълдън, след като загуби от испанеца Роберто Баутиста Агут с 4-6, 6-7(3), 6-3, 3-6 в мач от третия кръг на турнира.

Първият сет на Корт 3 бе равностоен, като Нишикори пропусна три възможности за пробив, преди Баутиста Агут да нанесе своя удар в 10-ия гейм и да поведе в резултата. Втората част също бе оспорвана, като японецът този път пропиля цели 5 шанс да вземе подаването на съперника си и в крайна се стигна до тайбрек, в който 18-ят поставен успя да се наложи със 7-3. Нишикори все пак успя да стигне до пробив в третия сет и да намали изоставането си, но Баутиста Агут взе 4-та част с 6-3 и затвори мача след 3 часа и 21 минути игра. По този начин той се класира за 1/8-финалите на надпреварата, където ще срещне 7-ия поставен Марин Чилич. Хърватинът се наложи с 6-4, 7-6(3), 6-4 над американеца Стийв Джонсън за 2 часа и 12 минути. Напред продължава и номер 16 в схемата Жил Мюлер, който обеди представителя на домакините Алиаз Бедене със 7-6(4), 7-5, 6-4. Мюлер очаква победителя от двубоя между Рафаел Надал и Карен Хачанов.