Крумовград продължава да изумява българската футболна общественост

17:59

Крумовград продължава да лети след успех над Локомотив Пловдив с 3:1 в среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Серкан Юсеин (54) беше точен за домакините, а Джуниет Али (76) удвои. Алекс Колев (80) направи резултата класически с дежурния си гол, като малко след това Владимир Медвед (85) получи червен картон. Почетното попадение за гостите отбеляза Мичи Нтело (90+2).

Двубоят започна без интересни положения пред двете врати. Първият точен шут дойде в 24-ата минута и той бе на сметката на Крумовград. Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но топката беше насочена право в стража Томов и той боксира. В 31-вата минута Ренан се завъртя технично и от дъгата на наказателното поле пусна подаване зад гърба на защитата към Алекс Колев, но Кристиан Томов изпревари нападателя.

В 43-ата минута Локомотив отправи първи удар към вратата, който излезе в аут. След центриране към наказателното поле топката стигна с доза късмет до свободния Мартин Райнов. Халфът шутира от движение, но покрай лявата греда.

Минута по-късно Кристиан Томов се отчете със спасяване при удар на Алекс Колев. След центрирането от корнера топката достигна до Димитър Тонев, който показа чудесна техника. Последва техничен удар към далечния ъгъл, при който топката кацна върху горната греда и излезе в аут.

В 51-вата минута Томов допусна ужасяваща грешка, при която подаде топката към Алекс Колев. Той стреля мощно към вратата, но нацели горната греда, а след това защитата изчисти. Две минути след това Димитър Тонев осъществи пробив и стигна до удар към далечния ъгъл, но топката излезе в аут. В 54-ата минута домакините стигнаха до гол и той бе дело на Серкан Юсеин. Димитър Тонев проби по левия фланг и центрира чудесно, а Юсеин атакува топката, протягайки крак за 1:0.

В 65-ата минута Томов предотврати сигурен гол при удар на Димитър Тонев в долния десен ъгъл на вратата. В 77-ата минута Джунейт Али наказа поредната грешка в защитата на Локомотив. Първо Октай Юсеин шутира, а Томов спаси с тяло. Топката стигна до Али, който нямаше как да сбърка и вкара втори гол за Крумовград в мача.

Три минути след това Димитър Тонев проби този път отдясно. Последва хубаво подаване към втора греда към Алекс Колев. Нападателят подложи крак и шутира, а Оливер Камдем си отбеляза автогол в опита да изчисти от голлинията.

Ситуацията за Локомотив стана критична в 86-ата минута, в която появилият се от скамейката Владимир Медвед си извади втори жълт картон и след червен трябваше да напусне терена. В добавеното време на срещата Мичи Нтело се разписа и отбеляза почетното попадение за Локомотив, което бе и дебютен гол за нападателя от пристигането му в отбора през зимата.

КРУМОВГРАД - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 3:1

1:0 Серкан Юсеин 54'
2:0 Джуниет Али 76'
3:0 Оливер Камдем 80'-а.
3:1 Мичи Нтело 90'+2