Лудогорец допълни полуфиналите за Купата на България (видео)

19:40

Лудогорец е последният полуфиналист за Sesame Купа на България. “Орлите” победиха с 3:1 ЦСКА 1948 София в четвъртфинален мач и се присъединиха към Хебър, Ботев (Пловдив) и ЦСКА - София, които ще спорят за трофея. Тодор Неделев откри в 17-ата минута и отново той удвои в началото на втората част. Педриньо намали резултата в 57-ата минута, но десет минути преди края Рик подпечата успеха на разградчани.

Домакините можеха да открият резултата още в петата минута. Тогава грешка на Емил Виячки позволи на Руан да се озове сам срещу Генадий Ганев, но вратарят излезе предвидливо и спаси вратата си.

В 17-ата минута на Лудогорец откри резултата. Неделев изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Ганев.

В началото на втората част отново Неделев вкара втори гол във вратата на "червените". Тодор стреля от дистанция, а след рикошет в крака на Виячки топката заблуди Ганев и влетя във вратата му.

В 57-ата минута гостите намалиха резултата. Педриньо напредна в половината на Лудогорец и с отличен удар реализира за 2:1.

Десет минути преди края на мача обаче Рик донесе трето попадение за "орлите". Якуб Пьотровски изведе Рик зад защитата на ЦСКА 1948 и бразилецът преодоля Ганев, за да реализира на празна врата, макар и от малък ъгъл.

До края на мача не се случи нещо извънредно и Лудогорец резонно се класира за полуфиналите.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 ЦСКА 1948
1:0 Неделев (17)
2:0 Неделев (46)
2:1 Педриньо (57)
3:1 Рик (81)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 17. Сон, 4. Алмейда, 24. Вердон, 16. Фон Витри, 6. Пьотровски, 30. Нареси, 77. Видал, 7. Рик, 88. Неделев, 99. Руан

ЦСКА 1948: 33. Ганев, 15. Василев, 3. Божинов, 23. Виячки, 19. Фуртадо, 21. Ценов, 22. Даскалов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Карагарен, 25. Сердюк