Лудогорец грабна Суперкупата на България след драма с дузпи с ЦСКА 1948 (видео)

17:24

Отборът на Лудогорец спечели Суперкупата на България за 2023 година. “Орлите” надделяха над ЦСКА 1948 след дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1. Оливие Вердон откри в десетата минута от дузпа. Неделко Пишчевич обаче изравни в средата на втората част. През цялото второ полувреме "червените" играха с човек по-малко, след като Джонатан бе изгонен за два жълти картона. Все пак играчите на Николай Панайотов стигнаха до рулетката на дузпите, където обаче Бирсент Карагарен и Реян Даскалов пропуснаха, докато за разградчани само Якуб Пьоторовски не успя да вкара, което бе достатъчно за състава на Георги Дерменджиев да вземе трофея с 4:2 при наказателните удари.

Така Лудогорец записва требъл за 2023 година. "Орлите" станаха шампиони, изпреварвайки ЦСКА - София, взеха Купата на България срещу ЦСКА 1948 и днес срещу същия съперник взеха трети трофей за годината. Това се случва за трети път в историята на разградчани след 2011/12 и 2013/14.

"Орлите" откриха резултата в десетата минута. Тогава грешка в отбраната на ЦСКА 1948 позволи бърза контраатака и Кайо Видал бе изведен на чиста позиция в наказателното поле, където Джонатан го спъна и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Вердон и откри, въпреки че Даниел Наумов можеше да отрази удара му.

В 24-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни, след като Ивайло Чочев стреля добре, но насоченият му удар бе избит с плонж от Серджио Пад. При последвалия корнер удар с глава на Реян Даскалов и последвала добавка на Талис можеха да възстановят паритета, но топката кацна на гредата на нидерландския страж на разградчани.

В края на полувремето Радослав Кирилов стреля от удобна позиция, но ударът му бе отразен от Падт. Така първата част приключи с минимален аванс за Лудогорец.

В началото на втората част "червените" останаха с човек по-малко. Джонатан спря по непозволен начин Кайо Видал и за действията си получи втори жълт картон и по този начин остави тима си с човек по-малко.

В 62-ата минута обаче ЦСКА 1948 изравни. При едно изпълнение на корнер Ивайло Чочев подаде технично с пета към Пишчевич, който от непосредствена близост направи 1:1.

В 86-ата минута Якуб Пьотровски можеше да даде нова преднина на тима си, но мощният му шут от дистанция се спря в горната греда на Наумов.

Така редовното време остана без победител и дузпите трябваше да определят крайния победител. Там Лудогорец бе по-точен и Квадво Дуа, Тодор Неделев, Аслак Фон Витри и Вердон бяха точни. Пропускът на Пьотровски пък не бе фатален. За ЦСКА 1948 вкараха Педриньо и Емил Ценов, а грешници се оказаха Карагарен и Даскалов.

ЛУДОГОРЕЦ 1:1 ЦСКА 1948
1:0 Вердон (10-д)
1:1 Пишчевич (62)

При дузпите 4:2