Назон се завърна победоносно за ЦСКА (видео)

19:54

ЦСКА София стигна до първата си победа на турска земя, след като надви словашкия Тренчин с 2:0 в контролна среща в южната ни съседка. След пет последователни полувремена без отбелязан гол днес “червените” вкараха цели две попадения през втората част. Първо Тобиас Хайнц бе точен в 53-ата минута, а след това завърналият се от Кипър след проваления си трансфер в Пафос Дюкенс Назон удвои (81’). Иначе и двата тима направиха интересен двубой с положения и пред двете врати. Неофициален дебют за ЦСКА - София пък направи Мартин Стойчев, който се появи в средата на второто полувреме.

Първият точен изстрел в срещата дойде в 4-ата минута. Тогава Естрада се озова сам срещу вратаря на Тренчин, но от малък ъгъл нападателят не успя да прокара топката покрай стража. Малко по-късно Фаетон също опита удар, но отново Кукучка улови.

В 9-ата минута Бусато също трябваше да внимава, след като Кмет стреля от границата на наказателното поле. Последваха минути, в които и двата тима искаха да организират нещо интересно, но до сериозни ситуации не се стигна. Единствено в 15-ата минута Бариш стреля опасно от точката за изпълнение на дузпа, но след рикошет топката премина покрай страничния стълб на вратата на “червените”.

В 35-ата минута късметът се усмихна на ЦСКА - София. Купусович получи хубаво подаване и от границата на наказателното поле стреля директно от воле. За щастие на “червените” обаче топката се отклони в напречната греда и тупна пред голлинията.

До края на полувремето “червените” понатиснаха своя съперник, но не успяха да стигнат до сериозно положение. Така двата тима се оттеглиха при 0:0 на почивката, а ЦСКА - София продължава да няма отбелязан гол на турска земя през тази година.

В 52-ата минута Тренчин успя да реализира. След центриране отдясно Соарес засече топката от въздуха и я вкара във вратата на Марин Орлинов. Попадението обаче бе отменено правилно заради засада.

Веднага в ответната атака родният тим най-после успя да реализира едно от положенията си. Тобиас Хайнц получи на границата на наказателното поле и отправи точен изстрел по земя. Вратарят на словашкия тим скочи, но не успя да достигне до кълбото и така “червените” откриха головата си сметка в Турция - 1:0.

В следващите минути двата тима продължиха да си организират атаки ту към едната, ту към другата врата. В 65-ата минута в игра се появи най-новото попълнение на родния тим Мартин Стойчев, който записа и неофициален дебют.

В 73-ата минута голмайсторът на столичани в днешната среща Тобиас Хайнц получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. Той бе настъпан в собственото си наказателнот поле от противников състезател и веднага даде знак към щаба, че няма да може да продължи. Няколко секунди по-късно пък Марин Орлинов трябваше да се намесва след атрактивен удар от воле на Сковайса.

В 80-ата минута Тренчин може да съжалява, че не изравни. Съндей отправи успоредно на голлинията центриране отляво и намери свой съотборник, който бе напълно непокрит на почти опразнена врата. Футболистът на словаците обаче не успя да засече, спъна се и подаде към Микулай, който влизаше на скорост. Халфът стреля силно от близка дистанция, но Орлинов показа прекрасен рефлекс и изби.

В 85-ата минута “червените” сложиха точка на спора. След дълго изпълнение на тъч топката стигна до Дюкенс Назон. Хаитянинът пое добре на гърди, обърна се и с удобния си десен крак отправи силен шут. Кълбото първо се удари в гредата, а след това се оплете и в мрежата на Тренчин - 2:0.

До края на двубоя повече интересни положения нямаше. Така “червените” се поздравиха с първи успех в Турция. Следващата контрола на ЦСКА - София е на 3 февруари срещу Бохемианс (Прага).

ЦСКА - СОФИЯ 2:0 ТРЕНЧИН

1:0 Тобиас Хайнц (53)
2:0 Дюкенс Назон (85)

Стартови състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 29. Майкъл Естрада 11. Матиас Фаетон;

Резерви: 12. Марин Орлинов, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 27. Лазар Туфегджич, 17. Емануел Шакич, 20. Мартин Стойчев, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля;

ТРЕНЧИН: 99. Кукучка, 4. Козловски, 7. Соарес, 10. Гонг, 11. Кмет, 14. Бондаренко, 15. Стоисавлевич, 20. Ибрахим, 23, Холи, 27. Бариш, 29, Купусович.