Ураганът "Атлетик Билбао" помете Атлетико Мадрид

20:22

Атлетик Билбао изигра един от най-силните си двубои през сезона и срази Атлетико Мадрид с 2:0 като домакин в сблъсък от 17-ия кръг на Ла Лига. Баските изпуснаха безброй положения през първото полувреме, включително и дузпа, като удариха и две греди. След паузата обаче логиката възтържествува след попадение на Горка Гурусета (51’) и впечатляващо изпълнение на Нико Уилямс (64’).

С този успех Атлетик вече е само на 2 точки от четвъртия Барселона преди двубоя на каталунците от този кръг. За “дюшекчиите” пък това е четвърто поражение от началото на сезона, като всичките са далеч от техния стадион. Играчите на Диего Симеоне рискуват да се отдалечат още повече от първото място, но пък и са с двубой по-малко.

Вратарят на Атлетико Ян Облак се отличи с поредица от важни спасявания през първата част, а гредите му помогнаха след шутове на братят Нико и Иняки Уилямс.

В 36-ата минута пък се стигна до наказателен удар за домакините, но Ойхан Сансет не уцели вратата.

Преломът дойде в 51-вата, когато Гурусета вкара за 1:0 отблизо.

В 64-тата пък Нико Уилямс заби майсторски втори гол с левия крак - 2:0.

Едва след това гостите от Мадрид създадоха няколко сериозни опасности, но не успяха да се върнат в мача.