Огромна трагедия в Ла Лига, прекратиха Гранада - Атлетик Билбао

20:54

Двубоят от Ла Лига между Гранада и Атлетик Билбао, който започна в 17:15 часа, беше прекратен заради извънредна ситуация с фен на домакините на трибуните. Според информациите запалянкото е получил сърдечен арест, което наложи намесата на лекари. По-късно стана ясно, че той е починал.

Мачът беше спрян в 17-ата минута при резултат 0:1 след гол на Иняки Уилямс (6'). Известно време футболистите останаха на терена, но след това реферът ги прибра в съблекалнята. В крайна сметка, около 70 минути по-късно, беше обявено, че двубоят няма да бъде подновен.

Междувременно пострадалият беше откаран с линейка, но малко след това се разбра, че е починал.

Вратарят на гостите Унай Симон беше този, който пръв видя случващото се и информира главния съдия, след което се стигна до спирането на двубоя.

Оказа се, че двама доктори, дошли да гледат двубоя като запалянковци, първи са се притекли на въпросния човек.

От Ла Лига информираха, че по-късно ще обявят кога и как този двубой ще бъде довършен.