Класически успех за Нюкасъл срещу десет от Фулъм

20:18

Нюкасъл стигна до победа след три поредни загуби. “Свраките” спечелиха с 3:0 домакинството си на Фулъм, но дадоха нови жертви, което още повече ще усложни ситуацията на тима, а предстои напрегнатия график в първенството около празниците.

След две тежки загуби в първенството и болезнено поражение от Милан, което изхвърли тима от европейските турнири, отборът на Еди Хау стигна до успех. Крайният победител на “Сейнт Джеймсис Парк” до голяма степен бе предопределен в 22-ата минута, когато Раул Хименес получи червен картон. Нападателят на гостите скочи опасно в тялото на Шон Лонгстаф, като го удари в главата. Първоначално съдията му показа жълт картон, но след разглеждане с ВАР изгони мексиканеца.

Антъни Гордън удари греда през първото полувреме. 17-годишният Люис Майли стана най-младият голмайстор за Нюкасъл във Висшата лига, когато откри резултата в 57-ата минута. Мигел Алмирон удвои аванса на домакините малко по-късно, а Дан Бърн се разписа към края.

Успехът зарадва феновете на стадиона, но проблемите за Еди Хау се увеличиха. Той разполагаше с много ограничен състав последните седмици поради поредица от контузии. Днес на него му се наложи да направи две принудителни смени още през първото полувреме. Фабиан Шер и Жоелинтон напуснаха терена с мускулни травми, а една от възможните причини е голямото натоварване, на което бяха подложени.