Десподов с миноритарна роля при успех на ПАОК над Айнтрахт

00:20

Тимът на ПАОК се класира директно за осминафиналите в Лигата на конференциите, след като си гарантира първото място в група “G”. Това стана факт след победа с 2:1 като гост срещу директния съперник Айнтрахт Франкфурт

По този начин разликата между двата отбора нарасна на 4 точки преди последния кръг, в който вече никой няма да играе за нищо.

Българският национал Кирил Десподов записа десетина минута за ПАОК в края, като при влизането си всички голове вече бяха паднали.

И равенство щеше да бъде от полза на гърците, но това нямаше да им гарантира първото място още сега.

Томаш Кеджиора изведе ПАОК напред в 55-ата минута, но само три по-късно Омар Мармуш изравни. Андрия Живкович заби втория гол за гостите. Пет минути преди края Мармуш направи 100-процентов пропуск.

В добавеното време Кристиян Якич от състава на Айнтрахт беше изгонен за два жълти картона, което го ядоса до такава степен, че налетя да бие главния съдия, а след това се закани и на четвъртия.

В другия мач от групата отпадналите отдавна ХИК и Абърдийн записаха 2:2.