Ботев Пловдив направи на пух и прах безобразния тим на Локомотив София

16:25

Ботев Пловдив разби Локомотив София в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. "Канарчетата" записаха успех с 6:0 след попадения на Антоан Бароан още в 5-ата минута, Самуел Акере в 12-тата, Ивелин Попов от дузпа в 46-тата, Уме Емануел в 57-ата и отново Антоан Бароан в 66-тата. Самуел Акере също стигна до втори гол в 78-ата минута. Антоан Бароан пък записа името си в историята на Ботев, превръщайки се в чужденеца с най-много попадения с екипа на "жълто-черните". Той има на сметката си 26 гола за Ботев.

Двата тима преследваха три точки, с които да се измъкнат от опасната зона.

Първият точен удар в срещата дойде след само 65 секунди игра. Тогава Бароан стреля от малък ъгъл, но право в ръцете на Гайе. Малко по-късно Акере също имаше възможност, като опита атрактивен шут с външен фалц, който обаче се оказа неточен.

В 5-ата минута обаче Бароан беше точен за 1:0. Защитата на гостите действа много разконцентрирано и позволи на Самуел Акере да влезе в наказателното поле. Въпреки че имаха възможността да изчистят топката в предни позиции, бранителите на Локомотив позволиха тя да достигне до Бароан, който не сбърка.

"Канарчетата" не се задоволиха само с този гол в началните минути на мача и бързо стигнаха до второ попадение. То бе дело на Самуел Акере. Лука Иванов върна много слабо топката назад и пасът беше пресечен от Бароан. Той напредна по десния фланг, след което центрира по земя към наказателното поле. Там Акере с едно докосване отклони топката в мрежата.

В 18-ата минута на срещата феновете, дошли на "Колежа", започнаха да скандират срещу БФС с призив за оставка. В 31-вата минута Ботев организира поредната си добра атака на скорост. Самуел Акере изведе набралия скорост Антоан Бароан, но французинът шутира покрай вратата. Секунди по-рано нападателят отново имаше шанс да отбележи своя втори гол в мача, но този път защитник блокира неговия опит.

В 37-ата минута Антони Иванов разочарова с опита си за изстрел от далечна дистанция. Две минути по-късно стражът на гостите Бубакар Гайе улови топката след шут на Джеймс Ето'о. Към края на второто полувреме Локомотив заигра по-силно. Четири минути преди неговия край Красимир Станоев стреля високо над вратата. За съжаление на гостите, Ботев получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Ивайло Найденов срещу Антоан Конте. Бранителят изрита крилото в опита си да изчисти топката.

Зад топката застана капитанът Ивелин Попов, който ознаменува своя рожден ден с гол. Ударът на Попето беше безпощаден и насочен точно под горната греда.

Второто полувреме започна силно за "канарчетата" и бързо резултатът можеше да стане 4:0. Атанас Чернев завърши атака за домакините като типичен защитник, стреляйки високо над вратата от удобна позиция. В 52-рата минута Уме Емануел прати удара си право в ръцете на Бубакар Гайе.

Защитата на Локомотив беше наказана на четвърти път в 57-ата минута. Действията на гостите в отбрана бяха изключително разсеяни и позволиха на Антоан Бароан да подаде към Уме Емануел в коридор, а последния да разстреля Гайе с мощен шут под горната греда.

В 62-рата минута феновете отново започнаха да скандират заедно "Оставка" по адрес на БФС. Четири минути по-късно Ботев показа, че ще търси още попадения и реализира пето такова. "Канарчетата" организираха скоростна контраатака, при която Конте отне топката, спечели няколко метра и подаде към набралия скорост Самуел Акере. Той от своя страна подаде в предни позиции към Бароан, а нападателят не сбърка, превръщайки се в чужденеца с най-много попадения в историята на Ботев.

Ботев писа и шестица на Локомотив София в 78-ата минута. Халфът Ивелин Попов отклони елегантно към непокрития Самуел Акере и той се поздрави с втори гол в мача.

БОТЕВ ПЛОВДИВ 6:0 ЛОКОМОТИВ СОФИЯ

1:0 Антоан Бароан 5'
2:0 Самуел Акере 12'
3:0 Ивелин Попов 46'-д.
4:0 Уме Емануел 57'
5:0 Антоан Бароан 66'
6:0 Самуел Акере 78'

Стартови състави:

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 5. Джонас Там, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис, 79. Атанас Чернев;

Локомотив: 1. Бубакар Гайе, 2. Гонсало Кардосо, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев, 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 11. Карлос Франса;