Реал Сосиедад с минимален успех срещу Майорка

17:49

Отборът на Реал Сосиедад имаше огромна доза шанс и постигна четвърта поредна домакинска победа в Ла Лига след 1:0 над Майорка в мач от 10-ия кръг. Брайс Мендес беше точен в 64-тата минута след асистенция на влезлия малко преди това Такефуса Кубо.

С този успех баските продължават да се борят за призовите позиции, докато съперникът им е назад в класирането със само една победа.

Късметът определено беше на страната на Сосиедад, тъй като тимът на Майорка пропусна четири чисти положения, в а 89-ата минута и напречната греда спаси домакините.

Канадският нападател на гостите Кайл Ларин пропиля два шанса още в началните минути, а след това не успя да преодолее вратаря и в 52-рата.

Влизането на Кубо в 60-ата минута веднага даде резултат и само четири минути по-късно японецът центрира точно към Мендес, който изведе “чуди урдин” напред при първата им сериозна опасност.

В 67-ата Микел Оярсабал насочи топката в мрежата на Майорка за втори път, но голът правилно не беше зачетен заради засада.

Отборът на Майорка пропусна да изравни в 76-ата, когато Саму не уцели вратата от 3-4 метра.

Секунди след това Оярсабал пък се препъна сам в ситуация сам срещу врататя и не съумя да вкара.

Минута преди края на редовното време пък Ведат Муричи нацели напречната греда.