Емполи успя!

22:15

Емполи спечели първата си победа и първите си точки от началото на сезона, след като заслужено надделя с 1:0 над Салернитана у дома в двубой от шестия кръг на Серия „А“. Томазо Балданци отбеляза единственото попадение в 34-тата минута, като това бе и първи гол за "сините" през кампанията.

Емполи доминира през първата част, въпреки че в 20-ата минута топката първо се озова във вратата на домакините, след като Кабрал се разписа, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада. В 34-тата минута Емполи заслужено взе аванс при една контраатака, при която главният рефер отсъди важен авантаж в средата на терена, което позволи на Балданци да изведе Канчелиери отляво. Той напредна, задържа в в наказателното поле, изчаквайки търпеливо свой съотборник, след което намери именно Балданци, който засече от няколко метра, изпреварвайки Очоа.

Салернитана започна по-добре второто полувреме и наложи някакъв натиск в търсене на изравнително попадение. Този път обаче гол на домакините, реализиран от Шпенди при една контраатака, бе отменен заради засада. Постепенно ентусиазмът на гостите бе охладен, а и те всъщност успяха да стигнат до само два точни удар в целия мач, така че логично загубиха. Най-добрата им възможност бе в 87-ата минута, когато удар на Кабрал от границата на наказателното поле срещна гредата.