Елиминирането на Айнтрахт се оказа блян за Левски, "сините" напускат Европа с гордо вдигнати глави

23:21

Приказката за Левски през този сезон в европейските турнири приключи! “Сините” се раздадоха максимално, но отпаднаха в плейофа за Лига на конференциите, след като отстъпиха с 0:2 във визитата си на Айнтрахт Франкфурт. Така след равенството 1:1 в първата среща, по-добрият отбор ще играе в групите на турнира след общ резултат 3:1. Резервата Джесик Нгакам бе точен в 79-ата минута, а Елис Скири удвои в 86-ата минута.

Около 46 000 зрители наблюдават реванша между двата тима и създават уникална атмосфера. Над 2500 българи мощно подкрепят столичани, които се надяват на футболно чудо и да отстранят носителя на Лига Европа за 2022 година.

Още в първите две минути имаше по една опасна атака. Първо домакините пробиха отляво, но центрирането бе малко дълго и Ван дер Каап изби. Уелтон пък избяга от защита и от малък ъгъл стреля, но защитник изби. Домакините взеха инициативата и в 10-ата минута направиха сериозен пропуск, но се оказа, че е имало засада. След пауза заради лекарска намеса в 16-ата минута Андреев трябваше да се намесва след пробив на Мармуш.

Последва още едно меле пред вратата на гостите, а в 25-ата минута Мармуш вкара топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради засада, която бе потвърдена и от ВАР. Кракът на нападателят бе на сантиметри за Димитров. Седмицата бе изведен сам срещу Андреев секунди по-късно, вратарят излезе и спаси, но отново се оказа, че играчът на домакините е бил с малко зад гърба на отбраната.

В 31-ата минута Якич се контузи и бе заменен принудително от Уго Ларсон.

Малко по-късно Димитров получи жълт картон, като фаулира откъсващия се сам срещу Андреев Мармуш. Домакините бурно протестираха за директен червен картон.

Уелтон бе фаулиран пред наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи. Последва възможност пред Гьотце, който не уцели вратата със своя диагонален изстрел.

Дъждът не спираше да вали и след почивката, а домакините опитаха да вдигнат оборотите. В 48-ата минута Петрис сбърка в наказателното поле и топката попадна в Гьотце, който мигновено стреля от няколко метра, но Андреев спаси. В 53-ата минута Дина Ебимбе бе изведен зад Петрис, но за радост на столичани ударът му мина покрай вратата.

Левски отвърна с хубава атака на Цунами, която завърши без удар, а след това Роналдо искаше нарушение срещу него на границата, такова обаче не бе отсъдено.

Младият Асен Митков влезе вместо Дарлан в 59-ата минута. Глупава грешка на Ван дер Каап в 63-ата минута му костваше жълт картон, след като подари топката на противник и после извърши нарушение.

Левски не успя да се възползва след центриране от фал в наказателното поле на противника, който направи две промени. Хауге и Нганкам се появиха на терена в 70-ата минута.

Именно Нганкам остана сам срещу Андреев, който обаче отново спаси, а след това бе отсъдена засада. При последвалата атака Кох падна върху Рикардиньо и му разби глава, но реферът не наказа защитник, а отсъди нарушение в полза на домакините. Бразилецът трябва да получи лекарска помощ и остави тима си с десет човека за няколко минути, което не се отрази добре. Веднага след завръщането му в игра добра комбинация матира защитата пред Андреев, като Гьотце отново остана зад отбраната и подаде на Нганкам, който бе точен в 79-ата минута.

Левски се хвърли в атака, но Уелтон след хубав пробив сбърка последното подаване, а удар на Фадига, който смени Рикардиньо бе избит от защитник. Гостите се изнесоха напред, за да търся гол. Асен Митков обаче сбърка елементарна топка в центъра и подобно на първата среща това бе наказано, като последва светкавична контраатака и Скири удвои и реши всичко в мача.

АЙНТРАХТ 2:0 ЛЕВСКИ (първата среща 1:1)
1:0 Нганкам (79)
2:0 Скири (86)

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 35. Тута, 4. Робин Кох, 3. Вилиам Пачо, 26. Дина Емимбе, 6. Кристиян Якич, 15. Елис Скири, 24. Бута, 27. Марио Гьотце, 7. Омар Мармуш, 30. Пакстън Аарънсън;

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 37. Дарлан, 7. Роналдо, 9. Рикардиньо, 17. Уелтон.