РБ Лайпциг разнебити Щутгарт за едно полувреме

00:06

Бронзовият медалист РБ Лайпциг постигна първата си победа през новия сезон в Бундеслигата, след като на свой терен прегази Щутгарт с 5:1 в откриващата среща от втория кръг. Домакините обаче губеха с 0:1 на почивката, но после се развихриха и пометоха противника, като освен още едно тяхно попадение не беше зачетено.

Грешка на Давид Раум в 35-ата минута доведе до гола за “швабите” в 35-ата минута, реализиран от Серу Гираси.

В края на полувремето се стигна до дискусионна ситуация, при която обаче реферът не отсъди дузпа в полза на Лайпциг за препъване на Вили Орбан, независимо че тимът претендираше за такава. В случая съдията маркира нарушение в атака на Юсуф Поулсен секунда преди това.

След паузата обаче нищо не можеше да спре разигралите се футболисти в бели екипи. Изравняването дойде след грешка на вратаря Александер Нюбел в 51-вата минута. Тогава преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) страж изрита топката във връхлитащия Бенямин Хенрихс, след което топката се оказа в мрежата му за 1:1.

Две минути по-късно Лоис Опенда също изпрати кълбото в целта, но този гол не беше признат заради засада.

Вездесъщият Дани Олмо донесе обрата в 63-тата, реализирайки петия си гол за тима от началото на кампанията.

След това беше лесно за РБ и Опенда все пак се разписа - за 3:1 в 66-ата.

Кевин Кампъл (74’) и Шави Симонс (76’) добавиха още две попадения за изразителния успех на “червените бикове”.