ЦСКА приключи с победа предсезонната си подготовка в Австрия

21:55

ЦСКА завърши с победа предсезонната си подготовка в Австрия. Днес момчетата на Саша Илич надиграха с 2:1 Тирол. Марселино Кареасо откри резултата в 7-ата минута, а в 28-ата Прелец изравни. Павел Жабов отбеляза втори гол за българския тим в 90-ата минута след отличен пробив и подаване на младия лиян Антонов.

Успехът обаче не дойде лесно. Австрийците бяха по-добрият тим през почти целия двубой, но направиха куп пропуски срещу вездесъщите Евтимов и Бусато, а на два пъти нацелиха и дясната греда.

Дебют за "червените" направиха новите попълнения Майкъл Естрада и Браян Кордоба. Еквадорският национал поведе атаката от първата минута, подпомаган от Шагоян, Хайнц и Линдсет. На полувремето пък колумбийският защитник замени Махмутович.

Срещата започна с добра атака на ЦСКА - София. Юга намери Шагоян на дясното крило, последва остро центриране по земя, което бранител на Тирол изби в корнер. След неговото изпълнение Естрада стреля с глава, но в аут.

Натискът на "червените" продължи и в 7-ата минута българският тим поведе в резултата. Кареасо получи в наказателното поле, преодоля Бакер и с шут от десетина метра в близкия на вратаря ъгъл изведе своите напред.

В 14-ата минута Евтимов спаси опасен удар на противников състезател, а след това реагира добре и при последвало остро центриране. Само 60 секунди по-късно Мюлер стреля мощно, но над вратата.

В 18-ата минута Тирол се възползва от грешка в "червената" отбрана. Махмутович се сблъска с противников футболист и австрийците поискаха дузпа. Топката обаче отиде в непокрития Букса и реферът показа, че дава авантаж, но Евтимов отново прояви класа и спаси изстрела на останалия очи в очи с него нападател.

По-добрата игра на австрийците в тези минути даде бързо резултат. В 28-ата минута Прелец получи пас зад гърба на българската отбрана, финтира притичалия Санянг и изравни с удар по земя покрай Евтимов.

В 36-ата минута Тирол като по чудо не осъществи пълен обрат. Огринец излезе фронтално срещу Евтимов, но стражът на "червените" за пореден път изби, този път с крак, предотвратявайки сигурен гол. Секунди по-късно Букса отправи опасен шут, но и този път вездесъщият Евтимов спаси.

Секунди преди края на първата част Щумбергер отправи опасен удар от фал, а Евтимов изби в корнер. След неговото изпълнение играч на Тирол остана непокрит на задната греда, но вместо с глава удари топката с ръка и последва нарушение, а след това и последен съдийски сигнал за полувремето.

В началото на втората част дебют с червената фланелка направи и Браян Кордоба, който замени Махмутович. В игра се появиха Бусато, Бучков, Шопов и Папазов, който замени Естрада.

В 53-ата минута отбраната на ЦСКА София се пропука за пореден път, а резервата Хьойтер направи сериозен пропуск, след като не уцели вратата фронтално от 6-7 метра.

"Червените" отговориха с добра атака 60 секунди по-късно. Шагоян изведе Папазов сам срещу вратаря, той го елиминира, но отиде много под ъгъл. Песледва отличен пас към непокрития Кареасо, но халфът стреля слабо и изпусна перфектно положение.

В 57-ата минута Бусато и гредата спасиха българския тим. Стражът някак чукна леко топката след шут от 7-8 метра, но това бе достатъчно тя да не спре в мрежата му, а да се отбие в дясната греда.

В 69-ата минута дясната греда спаси "червените" за втори път.

Последваха множество смени, а влезлите младоци на ЦСКА - София заиграха с много хъс и бързо неутрализираха игровото предимство на съперника. Така се стигна до 90-ата минута, в която Антонов преодоля на спринт двама противникови състезатели по дясното крило и върна за Жабов, а за нападателя не представляваше проблем да прати топката в мржета на Тирол за крайното 2:1.

Утре "червените" се прибират в България, след като на лагера в Австрия постигнаха две победи с по 1:0 над Ботошани и Базел, после загубиха със същия резултат от Карабах, а днес надделяха над 7-мия в австрийското първенство.

ЦСКА - ТИРОЛ 2:1

1:0 Марселино Кареасо 7'
1:1 Прелец 28'
2:1 Павел Жабов 90'

ЦСКА: 25. Евтимов, 4. Кох, 20. Дончев, 22. Махмутович, 3. Санянг, 21. Юга, 7. Линдсет, 26. Марселино, 14. Хайнц, 10. Шагоян, 29. Естрада;

Резерви: 12. Орлинов, 1. Бусато, 2. Кордоба, 16. Вион, 30. Бучков, 13. Антонов, 19. Турицов, 16. Чорбаджийски, 6. Петров, 18. Александров, 8. Шопов, 27. Жабов, 24. Папазов;

ТИРОЛ: 40. Стейскал, 14. Ранхер, 5. Бакер, 26. Щумбергер, 44. Шулц, 4. Мюлер, 6. Зулцбахер, 7. Кронбергер, 98. Огринец, 9. Прелец, 11. Букса;