ЦСКА София подчини Базел, 2 от 2 за "червените" на австрийска земя (видео)

18:03

ЦСКА София надигра с 1:0 швейцарския гранд Базел във втората си проверка в Австрия. Преди няколко дни "червените" удариха със същия резултат и румънския Ботошани. Днес единственото попадение реализира Тобиас Хайнц в 47-ата минута.

Сред титулярите на "червените" попадна новото попълнение Санянг. 20-годишният футболист от Гамбия игра като ляв бек.

Също така в 11-те започнаха и няколко млади момчета от школата като Петров, Дончев и Папазов, които оставиха отлично впечатление с представянето.

Българският тим започна много силно и през първото полувреме тотално надигра своя опонент. "Червените" организираха опасна атака още в третата минута. Шагоян овладя отляво, влезе навътре към наказателното поле на швейцарците и стреля с десния крак. Първоначално Хитц изпусна топката, но после я улови.

В 6-ата минута ЦСКА - София пропусна да открие резултата. Шопов, Папазов и Линдсет разиграха добре с едно докосване отляво. Последва подаване на норвежеца в наказателното поле, а след разбъркване най-съобразителен се оказа Папазов, който шутира от 16-17 метра, но Хитц спаси.

В 8-ата минута Папазов овладя брилянтно труден 30-метров пас, след което отправи бомбен изстрел от воле, който профуча над напречната греда.

В 16-ата минута Шагоян отправи хубав шут от дистанция, а Хитц изби в корнер.

След половин час игра "червените" спечелиха корнер. Футболист на Базел изчисти с глава към Петров, който отправи удар от воле, който попадна в ръцете на вратаря. Три минути по-късно Хайнц отне топката, за момент четирима в червено се оказаха срещу двама от Базел. Норвежецът обаче предпочете да завърши сам с шут от границата на пеналта, който Хитц улови.

В 43-ата минута ЦСКА - София осъществи още една добра атака, която завърши с изстрел на Папазов, но и този път вратарят на Базел изби.

Така завърши първата част, в която "червените" имаха тотално надмощие, а швейцарците завършиха само с един удар, но той бе блокиран много преди да стигне до вратата.

Второто полувреме започна с атака на Базел, след която резервата Жуниор Зе прати топката в мрежата на българския тим. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като съдията видя нарушение срещу Евтимов секунди по-рано.

В ответната атака ЦСКА - София откри резултата. Шагоян проби и центрира отляво по земя на задната греда, където се намираше Хайнц и за норвежеца не представляваше проблем да се разпише на празна врата.

Въпреки че българският тим вкара своя гол именно през вторите 45 минути, то Базел бе по-добрият тим след почивката.

В 53-ата минута швейцарците като по чудо не изравниха. Първо Евтимов спаси шут на Авдулаху, а след това се намеси блестящо и при добавката на Хунзикер от три метра, демонстрирайки невероятен рефлекс.

ЦСКА - София отговори с брилянтна контраатака, след която Хайнц изведе с едно докосване Шагоян сам срещу Салви, арменецът стреля силно, но резервнят страж на швейцарците изби в корнер.

В 64-ата минута Евтимов отново демонстрира класа спасявайки удар с глава след центриране от корнер, а Махмутович изби при добавката.

В 76-ата минута Калафиори нацели напречната греда, засичайки с глава центриране от корнер.

До края на проверката Базел натискаше в опит да стигне до изравнително попадение, но футболистите на Саша Илич не се огънаха и в крайна сметка извоюваха престижна победа, макар и в контрола.

ЦСКА - СОФИЯ - БАЗЕЛ 1:0

1:0 Тобиас Хайнц 47

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 4. Кох, 6. Петров, 20. Дончев, 3. Санянг, 8. Шопов, 7. Линдсет, 26. Кареасо, 14. Хайнц, 23. Шагоян, 24. Папазов

резерви: 12. Орлинов, 25. Евтимов, 19. Турицов, 22. Махмутович, 30. Бучков, 21. Юга, 13. Антонов, 15. Вион, 27. Жабов, 16. Чорбаджийски, 18. Александров

БАЗЕЛ: 1. Хитц, 4. Комас, 5. Ланг, 10. Агустин, 14. Финк, 25. Фин, 28. Вогел, 34. Джака, 35. Акале, 37. Авдулаху, 42. Лтаеф

резерви: 13. Салви, 15. Хунзикер, 20. Фрей, 22. Галаче, 29. Онуегболе, 30. Каде, 31. Жуниор Зе, 33. Калафиори