Изключителна драма! Спартак Варна и ЦСКА 1948 сътвориха невероятно шоу с шест гола (видео)

18:08

Спартак Варна и ЦСКА 1948 завършиха наравно при резултат 3:3 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, а срещата предложи истинско зрелище. Домакините пропиляха два гола аванс и въпреки че в добавеното време достигнаха до трето попадение, което можеше да им донесе важните три точки в битката за оцеляване, то в последната секунда столичани стигнаха до равенството. Луан (58) беше точен за домакините, а малко по-късно Евандро (70) удвои. Елитон (76) намали след попадение с глава, а Хименез (81) си отбеляза нелеп автогол. В добавеното време (90+2) Евандро вкара много важен гол, но драмата беше пълна след изравнителното попадение на Георги Русев (90+5). Мачът на “Коритото” в морската ни столица бе първи от общо трите срещи от днешния ден от елита.

Първите десетина минути на срещата не предложиха нищо интересно пред двете врати. В 17-ата минута Ивей Ромееш беше изведен отлично в наказателното поле на столичани, но ударът му беше много неточен. ЦСКА 1948 отговори с извеждащо подаване към Ради Кирилов, който изпревари Дичевски, но не успя да обърне глезена и също стреля в аут. В 25-ата Евандро качи топката на главата на Луан, но бранителят не се ориентира и не успя да насочи удара си към вратата. Минута по-късно гредата спря Виктор Митев, който опита да отбележи от малък ъгъл.

В 36-ата минута Георги Русев влезе остро в наказателното поле, стигна до аутлинията, след което центрира коварно. Иван Дичевски внимаваше и успя да избие в корнер. В 43-ата минута Алекс Колев шутира силно във вратарския ъгъл от фаул. Опитът ми не бе никак лош, но нападателят нямаше нужния късмет.

Второто полувреме започна силно за гостите от София. Педриньо получи топката пред наказателното поле, завъртя се и стреля изненадващо. Иван Дичевски със сетни сили успя да плонжира и с една ръка да избие в корнер. В 53-ата минута защитата на Спартак позволи на Ради Кирилов да мине зад гърба ѝ. Георги Русев подаде меко по въздух към своя колега в атака, а националът стреля от движение. Дичевски отново трябваше да се намесва на висота, за да не допусне гол във вратата си.

Веднага след това бранителите на домакините отново не се подредиха така, както му се иска на наставника Димитър Димитров - Херо. Педриньо имаше цялото време да реши как да шутира към вратата, но в крайна сметка не избра правилното решение и отправи крайно неточен удар. В 58-ата минута Виктор Митев проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде към Ивей Ромееш. Нападателят отклони, но ударът му беше блокиран от Сидклей. По последвалия корнер домакините стигнаха до гол чрез Луан, който във втори пореден мач се разписва за тима си. Румен Руменов отклони с глава към своя колега, който от близко разстояние стреля от воле и не даде шанс на Даниел Наумов за намеса.

В 70-ата минута Спартак удвои преднината си чрез Евандро. След удар на Ивайло Климентов топката попадна с голяма доза късмет в краката на Виктор Митев. Той видя влизащия в наказателното поле Евандро, подаде му успоредно на голлинията, а бразилецът реализира с едно докосване.

В 74-ата минута Дичевски отрази шут на Светослав Диков от дъгата. Две минути по-късно Елитон се разписа с глава, като първоначално не стана ясно какво е решението на главния съдия Светослав Тодоров. На Карамоко от състава на домакините трябваше да бъде оказана медицинска помощ, като впоследствие играта продължи при резултат 2:1 за варненци.

В 81-вата минута Хименез си отбеляза нелеп автогол, с който Спартак пропиля двата си гола аванс само за няколко минути. Георги Русев центрира коварно топката в наказателното поле, а бранителят скочи и с глава матира своя вратар Иван Дичевски.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, в добавеното петминутно продължение Спартак стигна до трети гол. Лирой Микелс се изтегли на тъча и получи топката на линията на защитата, която бе покрита от Ангел Грънчов. Той проби и центрира по земя към втора греда, където Евандро с едно докосване преодоля Наумов.

За да бъде драмата пълна, Спартак изпусна победата в последната секунда. Дълга топка намери Елитон, озовал се на върха на атаката на ЦСКА 1948. Бранителят отклони с глава към Георги Русев, който от чиста голова позиция с удар покрай Дичевски оформи крайното 3:3.

СПАРТАК - ЦСКА 1948 3:3