Нюкасъл вкара пет гола на Тотнъм за 21 минути и записа една от най-сладките си победи (видео)

18:03

Нюкасъл Юнайтед разпиля Тотнъм Хотспър и го победи с 6:1 на “Сейнт Джеймсис Парк”. Всякаква интрига в двубоя приключи след първите 21 минути, след които “свраките” бяха вкарали пет гола.

Джейкъб Мърфи откри резултата 62 секунди след началото на срещата. Жоелинтон удвои, а Мърфи отбеляза втория си гол в деветата минута. Лондончани удържаха да не допуснат гол десет минути, след което Александър Исак вкара две попадения за две минути. Хари Кейн върна един гол в началото на втората част, а резервата Калъм Уилсън се разписа в 69-ата минута.

Преди начало срещата бе определяна за директна битка за топ 4, но “свраките” демонстрираха изключителния си напредък и се доближиха до класиране в Шампионската лига. Те имат шест победи в последните си седем мача и временно се изкачиха на трето място, като имат аванс от шест точки пред “шпорите”, които са пети и са изиграли мач повече от днешния си съперник.