Лейкърс изиграха почти перфектен мач срещу Мемфис

10:32

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс взе преднина от 1-0 победи в четвъртфиналната си серия срещу Мемфис Гризлис. Тимът на старши треньора Дарвин Хам преодоля “гризлитата” със 128:112 (32:27, 27:38, 37:25, 32:22) като гост в изключително интересен първи мач от битката между двата тима в Западната конференция на НБА.

Изходът на срещата бе решен в последните две минути, когато “езерняците” нанесоха серия от 15 безответни точки, благодарение на която оставиха съперника зад гърба си. В основата на изкования успех бе гардът на 17-кратните шампиони Остин Рийвс, който отбеляза 14 от общо 23-те си точки в последната четвърт, отличавайки се с ключови изяви във финалните моменти от мача.

Преломен момент в двубоя бе и контузията в ръката, която суперзвездата на Гризлис Джа Морант получи при оставащи 5:48 минути и резултат 105:101 в полза на Лейкърс. Атлетичният гард се приземи лошо след опит да забие през Антъни Дейвис и нарани китката си при падането, като той догледа мача от резервната скамейка.

Най-резултатен за победителите от Лейкърс бе японецът Руи Хачимура, който завърши срещата с 29 точки и 6 борби при 11/14 стрелба от игра, което е рекордното му постижение за сезона с екипа на Ел Ей. Остин Рийвс вкара 23 точки, а Антъни Дейвис бе непоклатим в защита, завършвайки с 22 точки, 12 борби, 7 чадъра и 3 откраднати топки. ЛеБрон Джеймс добави 21 точки, 11 овладени топки и 5 асистенции, а Ди’Анджело Ръсел се разписа с 19 точки и 7 завършващи подавания.

Джарън Джаксън-младши финишира с 31 точки и 5 борби за Мемфис. Дезмънд Бейн допринесе с 22 точки и 6 асистенции, Джа Морант вкара 18 точки за 30 минути, а Дилън Брукс реализира 15 точки.

Вторият мач между Гризлис и Лейкърс ще се проведе в четвъртък от 2:30 часа българско време, отново на територията на “гризлитата”.