Юнайтед на Тен Хаг набира скорост

23:54

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа, след като спечели с 1:0 гостуването си на Лестър Сити. Единственото попадение реализира Джейдън Санчо в 23-ата минута. Лестър загуби четвърти пореден мач в първенството и с актив от 1 точка остана на последното място.

Ерик тен Хаг заложи на същия състав, който спечели срещу Саутхамптън преди няколко дни, като остави Кристиано Роналдо и Каземиро на резервната скамейка. Новото попълнение Антони пък не бе регистриран, за да може да вземе участие в срещата.

Срещата започна на високо темпо. Отборът на Ерик тен Хаг опитваше да притеснява съперника с висока преса, а "лисиците" разчитаха на типичните си бързи атаки и дълги подавания към Джейми Варди. В 11-ата минута гостите стигнаха до първата по-сериозна опасност. След комбинация между Санчо и Бруно Фернадеш португалецът намери Ериксен, чийто удар мина покрай вратата.

Гостите имаха леко предимство в началото и тъкмо когато Лестър започна да играе повече с топката, допусна гол. Изритана от вратаря топка бе спечелена от Далот. Бранителят изведе Рашфорд, пред когото имаше доста пространство. Той намери Санчо и той заобиколи Дани Уорд преди да прати топката в мрежата.

След попадението тимът на Тен Хаг имаше предимство. "Червените дяволи" имаха контрол върху събитията на терена и търсеха втори гол. Те стигнаха до един удар от дистанция на Ериксен и една добра ситуация, при която отново Рашфорд намери Санчо, но ударът му бе отклонен и топката не стигна до вратата.

Лестър заигра по-активно след почивката. Джеймс Мадисън пробва рефлексите на Де Хеа със страхотно изпълнение от фал, но вратарят се справи. Секунди по-късно Барнс не успя да уцели вратата с глава от добра позиция. Домакините обаче успяха да притиснат съперника и да го поставят под напрежение.

Тен Хаг пусна в игра Каземиро, за да ограчини опитите на съперника да атакува. Този ход бе успешен, тъй като в следващия период "лисиците" не успяваха да застрашат вратата на гостите. Ман Юнайтед изглеждаше стабилно в защита, а към края можеше да стигне и до втори гол.

Влезлият като резерва Кристиано Роналдо отправи няколко удара в последните 10 минути на мача. Португалецът бе близо до фантастичен гол след акробатично изпълнение, но топката мина покрай вратата. Секунди по-късно той отново бе изведен на добра позиция и стреля неточно.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1

0:1 - Санчо 23'