Везенков в основата на успеха на Олимпиакос за Купата на Гърция

20:46
Везенков в основата на успеха на Олимпиакос за Купата на  Гърция

Олимпиакос победи с 81:73 Панатинайкос в суперсблъсъка на финала за Купата на Гърция.

Българският национал Александър Везенков беше в основата на успеха на “червено-белите”, които въпреки че бяха сочени за абсолютен фаворит в срещата не успяха да контролират срещата през цялото време.

205-сантиметровото крило се превърна във втория най-резултатен баскетболист за своя тим, като се разписа с дабъл-дабъл от 18 точки и 13 борби, а към тях добави 1 асистенция и 2 откраднати топки, за да постигне коефициент на полезно действие 21.

Двата гранда изиграха изключително равностойни две части, като след почивката Олимпиакос не успяваше да намери верния ритъм и изоставаше с 9 точки преди заключителните 10 минути. В тях обаче серия от 15-0 за тима на Йоргос Барцокс (б.р. От изоставане 67:58 се стигна до обрат 73:67) пречупиха съперника си и до края на срещата не дадоха шанс за завръщането му в играта за трофея.

Най-резултатен за успеха на Олимпиакос беше Тайлър Дорси с 21 точки, а Костас Слукас наниза 10 точки.

За Панатинайкос Неманя Недович беше над всички с 23 точки, 15 добави Окаро Уайт.