Манчестър Сити писа петица на Арсенал (видео)

16:23

Манчестър Сити постигна втора поредна победа с 5:0, сломявайки с този резултат Арсенал в първия двубой от третия кръг на Премиър лийг. След това поражение тимът на Микел Артета се свлече на последно място във временното класиране, след като записа трета поредна загуба и все още не е реализирал нито един гол. Головата разлика на отбора е 0:9. Шампионът Сити пък излезе на върха преди изиграването на останалите мачове от кръга. Феран Торес отбеляза два гола (12', 84'), а Илкай Гюндоган (7'), Габриел Жесус (43;) и Родри (53') реализираха по едно попадение. От 35-ата минута Арсенал остана с човек по-малко още в 35-ата минута, когато Гранит Джака получи директен червен картон.

Домакините отново бяха без Кевин Де Бройне. Пеп Гуардиола заложи на същия стартов, който разби Норич. Неговият ученик Микел Артета направи четири промени в сравнение с последния шампионатен двубой – дербито с Челси. Калъм Чембърс, Сеад Коласинак, Мартин Йодегор и Пиер-Емерик Обамеянг стартираха. "Артилеристите" излязоха в схема с трима централни бранители.

Гостите влязоха добре в мача и в началото бяха по-активният отбор. В петата минута Тиърни нахлу добре отляво и центрира към далечната греда, където Сака засече, но топката премина над вратата. Още с първата си атака обаче „гражданите“ излязоха напред в резултата. Жесус и Силва комбинираха добре отдясно, след което бразилецът центрира към далечната греда. Централните защитници на Арсенал „увиснаха“, а Гюдоган засече с глава, пращайки топката в близкия ъгъл на Лено, който също не се намеси добре.

Четири минути след това преднината на Сити вече бе от два гола. Домакините изпълниха фал, топката бе подаден към Силва, който центрира в наказателното поле. Получи се рикошет в Соареш, след което кълбото стигна до непокрития Торес. Испанецът не сгреши отблизо. ВАР прегледа ситуацията за евентуално нарушение срещу Чембърс, но попадението бе признато.

В 31-вата минута Тиърни изпревари Уокър в наказателното поле, след което панда, претендирайки за дузпа. Мартин Аткинсън не видя повод да отсъди нарушение, а и ВАР се съгласи с решението му.

Ситуацията стана още по-тежка за Арсенал в 35-ата минута, когато Гранит Джака влезе с двата крака срещу Кансело. Швейцарецът игра с топката, но закачи и крака на своя съперник. Аткинсън му покача директен червен картон, който е четвърти за Джака в Премиър лийг. ВАР не промени това решение. След този миг камерите показаха как част от гостуващите фенове напуснаха стадиона, разочаровани от поредния слаб мача на своите любимци.

Две минути преди почивката резултатът стана 3:0. Торес намери отляво Грийлиш, който много технично задържа и се освободи от Чембърс, след което пуска към Жесус. За бразилеца бе лесно да се разпише от пет метра.

В 53-тата минута Родри отбеляза четвъртия гол след много хубава изстрел от около 25 метра, след който прави топката точно до дясната греда.

Стърлинг и Лапорт пропуснаха добри възможности за пети гола, като в първата ситуация и Лено се намеси добре, избивайки удар с глава отблизо на крилото. В 78-ата минута Лено отново спря Стърлинг.

Петият гол се забави, но логично падна в 84-тата минута. Феран Торес го отбеляза, след като засече с глава центриране на Рияд Марез. Топката чукна гредата и влезе във вратата, като по този начин испанецът реализира второто си попадение днес.

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Лапорт, Диаш, Кансело, Гюндоган, Родри, Силва, Торес, Грийлиш, Жесус

Арсенал: Лено, Соареш, Тиърни, Чембърс, Холдинг, Коласинак, Джака, Йодегор, Сака, Смит Роу, Обамеянг