Арсенал се доближи на точка от топ 4 след изразителен успех срещу Стоук Сити (видео)

21:39

Отборът на Арсенал записа изразителна победа с 4:1 като гост на Стоук Сити в мач от 37-ия кръг на английската Висша лига.

Артилеристите поведоха в резултата в края на първото полувреме чрез Оливие Жиру. В 55-ата минута Месут Йозил удвои аванса на лондончани, но малко по-късно Питър Крауч намали разликата.

В 76-ата минута Алексис Санчес отново увеличи преднината на топчиите, а в 80-ата Жиру се разписа за втори път и оформи крайния резултат.

След тази среща Арсенал остава на 5-о място в класирането, но вече се доближи на само 1 точка от 4-ия Ливърпул, като до края на сезона на двата тима им остават по 2 мача. Стоук Сити пък заема 13-а позиция с 41 пункта.