Класика за Челси на "Гудисън", титлата е все по-близо! (видео)

17:56

Евертън загуби от Челси с 0:3 на "Гудисън парк" в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Главен арбитър бе Джонатан Мос.

Сблъсъкът стартира впечатляващо. Още в първата минута Калвърт-Люис удари греда.

"Карамелите" упражниха ранен домакински натиск, но това отвори пространства в защитата им. Този детайл бе умело използван от гостите в десетата минута. Диего Коща изведе Еден Азар сам срещу Стекеленбург. Звездата на Челси финтира стража и стреля по посока на вратата, но уцели мрежата от външната й страна.

Неманя Матич направи забележителен пробив, тръгвайки от централната зона, в 22-та минута. Сърбинът се справя със съпротивата на трима противникови футболисти, преди да шутира по земя от граница на пеналта. Стекеленбурго улови.

Броени секунди по-късно стана и интересно положение пред другата врата. Лукаку се пребори за топката с Давид Луис на дъгата и мигновено отправи мощен удар, който обаче мина на сантиметри от десния страничен стълб на Куртоа.

До края на първото полувреме мачът бе двуостър, в бясно темпо. Но въпреки това, след последния съдийски сигнал на Джонатан Мос, двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Десет минути след началото на втората част Челси пропиля страхотен шанс за гол. Лондончани изпълниха корнер, прилагайки заучено положение. Моузес получи топката на стрелкова позиция в наказателното поле. Вместо да шутира, халф-бекът на гостите опита да намери Диего Коща с пас по земя. Нападателят пробва да връхлети върху топката, но се размина на сантиметри с нея.

Енер Валенсия причини доста главоболия за защитата на Челси в 59-та минута. Нападателят на мърсисайдци проби по левия фланг, преодоля Азипиликуета, нахлувайки в наказателното поле. Стигайки до аутлинията, бившият футболист на Уест Хям реши да изненада Куртоа и стреля към вратата, вместо да избере по-удобната опция в случая - пас към съотборник. Стражът на Челси прояви рефлекс и блокира опита на Валенсия.

Резултатът бе открит в 66-та минута. Матич намери Педро пред дъгата. Нападателят пое топката с гръб към вратата, обърна се, финтира противников футболист, след което с мощен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на Стекеленбург. Изключително попадение!

Евертън получи прекрасна възможност за гол в 75-та минута, когато Джонатан Мос отсъди фаул в полза на "карамелите" на границата на пеналта. Ромелу Лукаку изпълни прекия свободен удар. Белгиецът завъртя топката над стената, но не успя да уцели вратата и кълбото прелетя над напречната греда.

Гостите убиха интригата с гол на Гари Кейхил, единадесет минути преди края на редовното време. Лондончани получиха правото да изпълнят фаул, вляво от наказателното поле на мърсисайдци. Стекеленбург очакваше, че Азар ще центрира. Вместо това, белгиецът стреля от малък ъгъл. Стражът изби, но при добавката Гари Кейхил не сбърка.

Смените на Конте и днес се оказаха печеливши. Специалистът пусна в игра Фабрегас и Вилиан, които комбинираха помежду си, за да стигне Челси до трети гол в 86-та минута Фабрегас се измъкна зад гърба на защитата на "карамелите" и с пас по земя намери своя бразилски съотборник, който се озова сам пред отвора на празната врата и реализира.

Така бе оформен и крайният резултат. Челси прекъсна серия от 8 поредни домакински победи на Евертън във Висшата лига. Това бе първа шампионатна загуба на "карамелите" у дома за календарната 2017 година. Лондончани дръпнаха със 7 точки пред Тотнъм и се доближиха до титлата.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 0:3

0:1 Педро (66)

0:2 Кейхил (79)

0:3 Вилиан (86)