Класика за Сити в дома на "светците" (видео)

21:22

Манчестър Сити победи Саутхямптън с 3:0 на стадион "Сейнт Мери" в среща от 33-я кръг на английската Висша лига.

Главен арбитър на двубоя бе Нийл Суорбрик.

С днешните три точки възпитаниците на Пеп Гуардиола събрата 64 в актива си и се изкачиха на трета позиция във временното класиране, изпреварвайки Ливърпул, които са с 63.

"Светците" остават девети с 40 пункта.

Венсан Компани откри резултата в 55-та минута, след като засече с глава центриране от корнер на Давид Силва.

При една контра на "гражданите" в 77-та минута Лирой Сане заби второ попадение в мрежата на южняците. Де Бройне центрира и бившият футболист на Шалке се разписа, матирайки Форстър.

Три минути по-късно отново Де Бройне даде голов пас. Белгиецът сложи топката на главата на Серхио Агуеро и Кун направи резултата класически. Така бе оформен и крайният резултат.

САУТХЯМПТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3

0:1 Компани (55)