Сити и Ливърпул с важни победи в битката за топ 4 (видео)

19:23

Отборът на Манчестър Сити се завърна на победния път, след като през седмицата загуби дербито с Челси, и днес се наложи с 3:1 над Хъл Сити у дома в мач от 32-ия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха в колеблива серия от резултати в последните седмици, но бяха категорични на "Етихад" срещу "тигрите". "Гражданите" поведоха в 33-та минута, когато Ел Мохамади си отбеляза автогол, а само три минути след почивката Серхио Агуеро удвои преднината на домакините. Полузащитникът Фабиан Делф сложи точка на спора в 64-та минута, а силите на гостите стигнаха за почетно попадение, дело на Андреа Ранокиа в 85-та минута.

След този успех Манчестър Сити заема 4-та позиция в класирането с 61 точки, 7 пред преследвачите Арсенал и Манчестър Юнайтед, които обаче са изиграли два мача по-малко. Хъл остава точно над чертата с актив от 30 точки.

В друг много интересен мач от кръга, Ливърпул обърна като гост Стоук Сити и записа минимален успех с 2:1. Головете за червените отбелязаха Филипе Коутиньо ('70) и Роберто Фирмино ('72), а точен за грънчарите бе Джонатан Уолтърс ('44).