Невероятна драма в дербито на Милано! Интер изпусна победата в 97-ата минута (видео)

12:04

С гол в 97-ата минута отборът на Милан се спаси от загуба срещу вечния си съперник Интер в голямото дерби на Милано. Двубоят на "Джузепе Меаца" приключи при резултат 2:2, като росонерите се добраха до равенството, заличавайки пасив от 2 гола в заключителните минути.

Антонио Кандрева откри резултата за нерадзурите в 36-ата минута. Нападателят получи страхотно извеждащо подаване от Роберто Галярдини от далечно разстояние и с прехвърлящ удар не остави никакви шансове на Джанлуиджи Донарума.

В самия край на първото полувреме чудесна комбинация между Иван Перишич и Мауро Икарди завърши с втори гол във вратата на Милан. Автор на попадението стана аржентинският национал, който се разписа на празна врата отблизо.

Отговорът на символичните гости дойде в 83-ата минута, когато Алесио Романьоли засече центриране на Сусо и намали разликата в резултата. Същинската драма настъпи в 7-ата минута на даденото от съдията допълнително време. Тогава след изпълнение на корнер Карлос Бака отклони топката към задната греда, където Кристиан Сапата с акробатично изпълнение вкара за крайното 2:2. Редовността на попадението бе оспорено от нерадзурите, но с намесата на технологията на голлинията се видя, че коженото кълбо е преминало основната линия с целия си обем.

След този мач Интер остава на 7-а позиция в класирането с 56 точки, а Милан се намира с едно стъпало по-наред с 58.

Интер - Милан 2:2

1:0 Антонио Кандрева '36

2:0 Мауро Икарди '44

2:1 Алесио Романьоли '83

2:2 Кристиан Сапата '97