Трипъл-дабъл на Уестбрук помогна на Оклахома да спечели в Бостън

10:11

Оклахома Сити Тъндър се наложи над Бостън Селтикс със 112:117 като гост в двубой от Националната баскетболна асоциация. Срещата бе равностойна в по-голямата част, но в заключителната четвърт при резултат 104:100 баскетболистите на Тъндър вкараха 10 поредни точки и запазиха водачеството до финалната сирена.

Ръсел Уестбрук отново бе най-ефективен за Оклахома и реализира трипъл-дабъл - 45 точки, 11 борби и 11 асистенции. За Бостън Айзея Томас завърши с 34 точки и 10 завършващи подавания.

Лос Анджелис Клипърс допусна загуба в къщи от Далас Маверикс с 88:90. Домакините играха без Крис Пол, който пропусна срещата заради мускулна травма в бедрото. В редиците на Клипърс не бе и Блейк Грифин, който отпадна от строя за около месец. В тяхно отсъствие най-много точки за тима вкара Джамал Кроуфорд - 26. В състава на Маверикс пък се завърна асът Дирк Новицки, който пропусна 14 мача заради контузия. За 15 минути на паркета ветеранът отбеляза 17 точки.