Мечтан финал на US Open

10:23
Новак Джокович и Роджър Федерер постигнаха убедителни победи в полуфиналните си мачове на Откритото първенство на Щатите и ще спорят за трофея в неделя. Петкратният шампион Федерер достигна до първия си финал в Ню Йорк от шест години, след като за сетен път демонстрира удивителна форма за своите 34 години и не даде сет на сънародника си Стан Вавринка - 6:4, 6:3, 6:1 за 1 час и 32 минути. Швейцарецът триумфира в Ю Ес Оупън в пет поредни сезона от 2004-а до 2008-а година.

Джокович пък записа най-изразителния успех в полуфинали на последния за сезона турнир от Големия шлем. Сърбинът даде само три гейма на Марин Чилич - 6:0, 6:1, 6:2 за 85 минути. През 2001 г. година австралиецът Лейтън Хюит загуби четири гейма срещу руснака Евгени Кафелников в тази фаза на турнира.

Джокович, който спечели трофея в Ню Йорк през 2011 г., ще се изправи срещу Федерер в мач №42 между двамата колоси. Миналият месец Маестрото надви Ноле в Синсинати (7:6, 6:3) и поведе в преките двубои с 21:20. Роджър Федерер има възможност да повтори свои постижения от 2006 и 2007 г., когато стана шампион съответно на Уимбълдън и Аустрелиън Оупън, без да загуби нито един сет.