Време е за вендета и нови три точки

10:12
Днес от 22:05 часа Лудогорец посреща Динамо Загреб на стадион "Васил Левски" в София в среща от група В на турнира Лига Европа.

Главен съдия на срещата е Стефан Щудър от Швейцария.

Подвигът на зелените

В средата на септември Лудогорец хвърли бомбата, като победи ПСВ Айндховен с 2:0 на "Филипс стейдиъм" в първия си мач от турнира.

Роман Безяк откри резултата с прекрасен шут от центъра в  60-та минута, а петнадесет минути по-късно Върджил Мисиджан заби второ попадение, което попари домакините.

Динамо Загреб пък започна надпреварата с домакинство на Черноморец Одеса. Украинският тим си тръгна с трите точки, побеждавайки с 2:1. Динамо водеше с 1:0 на почивката, но допусна пълен обрат през втората част.

Миналото

Лудогорец има сметки за уреждане с Динамо Загреб. Треньорът на разградчани Стойчо Стоев заяви, че неговите момчета няма да мислят за реванш срещу хърватите, но е ясно, че в лагера на българския шампион мотивацията за бой над Динамо е огромна.

През юли 2012 година двата тима се изправиха един срещу друг във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Зелените надиграха Динамо в Разград и секунди преди последния съдийски сигнал водеха с 1:0. В 93-та минута обаче след безумна грешка на Голубович Рукавина изравни.

След седмица Лудогорец преживя истински кошмар на стадион "Максимир". Българският шампион поведе в 12-та минута с гол на Емил Гъргоров. Рукавина изравни в 33-та минута, но с гол на Марселиньо разградчани се оттеглиха на почивка с аванс.

По-важното бе, че българите доминираха и не се виждаше как хърватите ще стигнат до обрат. В 57-та минута обаче Марселиньо получи втори жълт картон за симулация и Лудогорец остана с човек по-малко. Три минути по-късно Рукавина изравни резултата. До края на зелените се защитаваха храбро, но в осмата минута на даденото от немския арбитър продължение Домагой Вида вкара победен гол, който прати Динамо в следващия кръг.

Формата

И Лудогорец, и Динамо са начело на класиранията в шампионатите на страните си. След 11 изиграни кръга разградчани са едноличен лидер с три точки повече от втория Литекс. Хайдук Сплит пък е на точка зад лидера Динамо в Хърватия.

Контузени и наказани

Йордан Минев и Георги Терзиев са с контузии и пропускат срещата. Роман Безяк бе под въпрос, но се очаква да започне като титуляр. Най-вероятно Ешпиньо ще партнира на Дяков в центъра на терена. Владислав Стоянов получи леко комоцио в двубоя срещу Ботев Пловдив в събота, но ще е на линия за срещата с Динамо.

Най-добрата новина за българския тим е, че Анте Рукавина, който вкара три гола срещу тях миналата година, е аут за днешния сблъсък.

Вероятни състави:

Лудогорец: В. Стоянов, Шоко, Барт, Моци, Кайсара, Дяков, Ешпиньо, И. Стоянов, Марселиньо, Мисиджан, Безяк

Динамо: Зеленика, Лима, Шимунич, Шимунович, Пинто, Памич, Адеми, Самир, Брозович, Судани, Фернандес