Наш голмайстор в Топ 3 на класация, отвя CR7, Ибра и РВП (видео)

08:55
С трите си гола срещу Малта при победата с 6:0 в световната квалификация в София юношата на ЦСКА Александър Тонев задмина Уейн Рууни по ефективност. Играчът на Лех Познан излезе на второ място по този показател в зона Европа, пише "Тема Спорт".

Със своите 143 минути игра се оказва, че българинът се разписва веднъж на всеки 48 минути. Непосредствено след него е нападателят на Англия и Манчестър Юнайтед, който има 4 попадения за 202 минути или по едно на всеки 50,5 минути. Лидер е черногорецът Андрия Делибашич с 4 гола за 114 минути. Това прави по един на 28,5 минути.

Звездата на Реал Мадрид и Португалия - Кристиано Роналдо, лидерът на Пари Сен Жермен и Швеция - Златан Ибрахимович, голмайсторът на Манчестър Юнайтед и Холандия - Робин ван Перси и още куп именити играчи остават далеч зад Тонев във въпросната класация.

Дано след изиграването на предстоящите квалификационни мачове във вторник, Александър Тонев вече заема първата позиция по ефективност.

Ето как Тонев зае 2-рата позиция по ефективност пред гола.