Ливърпул удари три \"чука\" на Уест Хям

21:26
Ливърпул победи Уест Хям с 3:0 като гост в мач от 36-я кръг на Висшата английска лига и се изравни на върха в класирането с Манчестър Юнайтед, който утре посреща съгражданите от Сити.

Стивън Джерард откри за "мърсисайдци" във 2-а минута. В 38-а отново той отбеляза втори гол в полза на своя тим и до голяма степен предреши изхода на двубоя. Капитанът на Ливърпул получи правото да изпълни дузпа, но стражът на "чуковете" Робърт Грийн спаси удара му. Джерард обаче притича бързо и довкара избитата топка във вратата на Уест Хям за 2:0 в полза на "мърсисайдци". След почивката отборът на Рафа Бенитес контролираше срещата и в 85-а минута Райън Бабел след центриране на Дирк Кайт оформи крайното 3:0.

Фулъм победи у дома Астън Вила с 3:1. Дани Мърфи от дузпа още в 6-а минута изведе "котиджърс" напред, но Ашли Йънг изравни в 14-а. След почивката лондончани пречупиха съперника си с два гола на Диоманси Камара в 46-а и 60-а минута. Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за гостите.