Любимият съперник на Томас Мюлер и кошмарът на Фрайбург – 0:0 на почивката

11:02

Марио Манджукич и Якуб Блашчиковски са единствените играчи, които вкараха по три гола през януари.
Нюрнберг няма гол в Дортмунд вече 601 минути. За последно се разписа Марек Никл през 2006 г.
Илкай Гюндоган докосна топката срещу франките 147 пъти – най-много от всички играчи в елита този сезон.
Марио Гьотце има участие в 13 гола в последните девет срещи на Борусия (8 попадения, 5 асистенции).

Пет различни отбора са имали 9 или по-малко точки на този етап от сезона (колкото Гройтер Фюрт) и всички са изпаднали.

Александер Мадлунг има вече два гола през 2013-ата – повече отколкото за предишните три календарни години.
Себастиен Поконьоли стана 20-я играч в историята на Бундеслигата, получил червен картон в дебюта си и трети този сезон.
Маме Диуф записа 25-я си мач в елита, като има участие в 21 гола – 14 попадения и седем асистенции.

Айнтрахт Фран
кфурт вкара шестия си гол след корнер този сезон. Той бе и под номер шест, инкасиран от Хофенхайм след ъглов удар. И двете постижения са най-високи в елита.
Мартин Ланиг не се бе разписвал от първи септември, когато реализира срещу Хофенхайм.

В своите 99 мача в Първа Бундеслига Люис Холтби бе замесен в 36 попадения (голове и асистенции).
Шалке 04 записа първо нулево равенство от февруари 2011-а насам – пауза от 65 срещи.
Йенс Келер продължава да няма победа като треньор в гостуване – четири ремита, две поражения.
Аугсбург продължава да няма успех над Шалке 04 в историята си.

Борусия Мьонхенгладбах спечели първото дерби на запада, което се проведе на „Борусия Парк”.
Гладбах записа девети пореден мач без поражение във всички турнири, като в този период тимът получи едва четири гола.

Фрайбург не успя да вкара гол в четвърто поредно домакинство на Байер Леверкузен.
Щефан Кийслинг записа първи мач без удар по посока на вратата от 27-я кръг на миналия сезон насам.
За осми път този сезон резултатът на почивката в мач на Фрайбург е 0:0. Южняците не спечелиха нито една от тези срещи.

Денис Аого вкара дебютния си гол за Хамбургер в 117-я си мач за северняците.
Капитанът на Вердер Клеменс Фриц получи първи червен картон в своята среща номер 227 в елита.
Хамбургер спечели дербито на севера след три поредни поражения от бременци.
Тимът на Торстен Финк записа четвъра поредна домакинска победа – това не се бе случвало от есента на 2009 г.
Финк записа първа успех като футболист и треньор над Вердер от май 2000-а година.

В 10 мача срещу Щутгарт Томас Мюлер има участие в 11 гола (6 попадения, 5 асистенции).
Байерн Мюнхен продължава да няма загуба като гост и е допуснал само едно попадение във визита. При следващия сух мач навън баварците ще изравнят рекорда на Бундеслигата.
Байерн записа осми пореден успех над Щутгарт, като във всички тези срещи треньор на швабите е Бруно Лабадия.