Перуански страж блесна с феноменални спасявания (видео)

12:52
Вчера националните гарнитури на Уругвай и Перу до 20 години си спретнаха зрелищно равенство 3:3 в среща от група "В" на турнира Судамерикано Суб 20.

Двубоят бе изключително драматичен и изпълнен с обрати, но преломният момент се разигра в 84-ата минута, когато перуанският страж Анхело Кампос подпечата едно от най-удивителните спасявания в историята на футбола.

Броени минути преди края на срещата, когато Уругвай водеше в резултата с 3:2, символичните домакини организираха образцова контраатака, в резултат на която пред Гонсало Буено се откри чудесна възможност да сложи точка на спора.

Нападателят на урусите се освободи от бранителя и стража на противниковия отбор и от границата на дъгата на наказателното поле на Перу отправи премерен удар по земя към напълно опразнената врата. По чудо обаче до гол не се стигна, след като Анхело Кампос положи успешно всички усилия да покрие дистанцията между него и коженото кълбо. Намесата на вратаря на Алианс Лима бе също толкова впечатляваща при последвалата добавка на Буено.