Меси изгледа рецитал на 5-звездна Барса от скамейката, Вия с красиви голове (видео)

00:24
Барселона разгроми Кордоба с 5:0 в 1/8-финална среща-реванш от турнира за Купата на Краля. Първият двубой завърши при победа с 2:0 за гранда и така каталунците продължават напред с общ резултат от 7:0. Звездата Лионел Меси изгледа мача от резервната скамейка на Барса. Иниеста и Шави също получиха почивка. Давид Вия и Санчес се отличиха с по 2 гола, а Алкантара добави едно попадение.

Пинто, Алвеш, Пуйол, Машчерано, Монтоя, Сонг, Тиаго, Серхи Роберто, Фабрегас, Санчес и Вия стартираха за каталунците. Валдес, Меси, Дос Сантос, Тейо, Алба, Бартра и Бускетс останаха на резервната скамейка като през второто полувреме в игра се появиха Бартра, Тейо и Дос Сантос, които замениха съответно Пуйол, Фабрегас и Роберто.

Барселона поведе в 17-тата минута, когато Алекс Сонг намери Тиаго Алкантара и юношата на колоса не сгреши - 1:0. Преди това Алексис Санчес , Монтоя, Вия и Роберто създадоха напрежение пред вратата на гостите, но нямаха късмет в завършващата фаза.

Натискът на Барса продължи и закономерно се стигна до втори гол, дело на Давид Вия в 21-вата минута - 2:0. Попадението на нападателя е от най-висока класа.

Рециталът на каталунците продължи и в 26-тата минута Вия отбеляза нов гол, класика на "Камп Ноу" - 3:0. Давид Вия отново впечатлява с играта си. До края на полувремето резултатът не бе променен.

Разгромът продължи и след подновяването на играта. Алексис Санчес бе точен за Барселона в 55-тата минута - 4:0 в полза на гранда.

Дос Сантос в 63-тата минута направи пропуск за каталунците, а две минути по-късно пред Кордоба се откри отличен шанс за почетно попадение, но крилото Антонио Санчес Педро не можа да преодолее Пинто.

В 76-тата минута феновете на "Камп Ноу" изтръпнаха, след като Вия получи травма. Барса нямаше право на повече смени и така тимът остана с човек по-малко на терена. Въпреки това каталунците стигнаха до нов гол в 85-тата минута, когато Санчес оформи крайното 5:0.

Така Барселона се класира на 1/4-финал в турнира, където ще се изправи срещу Малага.