Ливърпул смачка КПР в Лондон, Суарес блести (снимки и видео)

19:47
КПР загуби от Ливърпул с 0:3 на "Лофтъс роуд" в среща от 20-я кръг в английската Висша лига.

Мърсисайдци не дадоха на Рейнджърс да осъществи какъвто и да е начален домакински натиск. Още в десетата минута Хендерсън намери с пас по земя Суарес пред дъгата. Уругваецът елегантно финтира Клинти Хил, нахлу в наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл на Сезар откри резултата.

Не бяха минали и пет минути от първото попадение на гостите, когато те за втори път поразиха вратата на съперника. Даунинг изведе Суарес зад гърба на отбраната на домакините по левия фланг. Нападателят навлезе в пеналта и с пас по земя опита да намери Стърлинг пред голлинията. Бранител на лондончани изчисти топката, но тя попадна в краката на Суарес, който с левия крак заби коженото кълбо в мрежата.

След това попадение КПР имаше възможност да намали, когато Таарабт стреля от пряк свободен удар. Защитник на Ливърпул спря изстрела с ръка, но реферът Тейлър не видя нищо нередно в това.

Като цяло гостите имаха инициативата. Те владееха повече топката и днес успяваха да изпълнят заръката на Брендън Роджърс да играят правилен футбол в стил Барселона.

Малко преди да изтече първият половин час Ливърпул направи резултатът класически. След късо изпълнение на корнер Джерард центрира към малкия пеналт. Там Агер надскочи Хил и с глава матира Жулио Сезар.

На почивката Хари Реднап извади от игра Джибрил Сисе и вкара на негово място Шон Дери.

През второто полувреме двубоят буквално се доиграваше. Темпото бе ниско, гостите опитваха да разиграват продължително, за да пестят сили за предстоящото си домакинство със Съндърланд. Лондончани пък нямаха сили да застрашат сериозно вратата на на Бепе Рейна.

Лошо стечение на обстоятелствата за гостите бе контузията на Хосе Енрике, коъто бе принудително заменен от Сусо в средата на полувремето. В самия край на мача пък на терена се появи Джейми Карагър, който игра като вътрешен халф за пет-шест минути. В крайна сметка Ливърпул постигна класическа победа, извоювана още преди почивката. КПР пък продължава да затъва.

Стартови състави:

КПР: Сезар, Онуоха, Нилсен, Хил, Траоре, Мбия, Райт-Филипс, Таарабт, Диакате, Сисе, МакКий; Резерви: Грийн, Дери, Фърдинанд, Гранеро, Фабио, Хойлет, Фраулин

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Енрике, Шкъртел, Агер, Алън, Даунинг, Джерард, Хендерсън, Стърлинг, Суарес; Резерви: Асаиди, Коатес, Лукас Лейва, Карагър, Сусо, Шелви, Гулаши