Шпионаж е в основата за загубата на Челси от Коринтианс (снимки)

18:47
Коринтианс победи Челси с 1:0 на стадион "Нисан" във финала за световното клубно първенство ан 16 декември. Срещата бе спечелена от бразилския тим след попадението на Гереро в 68-та минута.

След двубоя редица анализатори задълбочено разискваха развоя на събитията на терена и най-вече защо Челси загуби и как Коринтианс успя да "излъже" тактически европейският клубен шампион. Днес истината за това излезе наяве, а тя има доста прилики със сюжет за криминален филм.

Журналисти от бразилския сайт "Globoesporte" публикуваха снимки, на които е показана тактическата подредба на лондонския тим. На снимките ясно се виждат принтирани листа, които показват как точно трябва да действат играчите в синьо при изпълнение на корнер от страна на Коринтианс, а също и при контраатаки. Става ясно и как точно трябва да реагират играчите на Челси, когато имат намерение да потърсят нападател с дълъг пас или пък са предпочели да разиграват постепенно при изнасяне на топката.

Тактическите схеми на Рафа Бенитес и неговите помощници са били намерени от персонал на стадиона в кошчетата за боклук в съблекалнята на Челси, след което са били предадени на щаба на Коринтианс преди двубоя. Така на практика бразилският тим е бил наясно изцяло с тактиката на съперника си далеч преди първия съдийски сигнал и се възползва от това по най-умелия начин.

Chelsea_BotevPd
28.12.2012 14:40

еми нормално така ще изберат с кой играч кой противник ще неутрализираш

plamen_ch
19.12.2012 07:52

Да бе на калпав к-- и вълната му пречи.Сигурно на Торес са му виновни "шпионираните" схеми ,че не може да вкара от 4 метра?

titan25
19.12.2012 00:02

Това са пълни глупости,наистина ли мислите,че тренера или някой от щаба на челси ще изхвърли актуалната схема за игра на отбора в коша за боклук?!Такова действие е лишено от всякаква логика,което ме кара да смятам,че цялата тая история е измислица,която да оправдае,по някакъв начин,загубата на челси.

18.12.2012 22:44

За Торес не им трябва тактика.Иначе противно на общото мнение,Челси имаше не малко шансове,но някои фигури в отбора не бяха на себе си.Бенитес знае прекрасно,че е пътник.Дори да беше класирал отбора в ШЛ и да бе направил куадропъл,пак щеше да е изгонен.Проблема не е в треньора,а в това,че определени футболисти(Азар Оскар Торес Микел и дори Мата) играят само с/у отбори под 12 място в класирането.Челси освен ако не дадат 100+ милиона зимата за Фалкао и още един нападател,може да отпишат сезона(Купата на Лигата им е шанса).

georgi.strugarev
18.12.2012 22:41

хахаххааххахаахаххахахаххааха *lol**lol**lol**lol*.Бенитес е много зле!

catalan
18.12.2012 22:29

Ако това найстина е истина аз не бих се успокоявал ,че заради това са ви били, а бих се притеснил, че организацията в клуба е пълна трагедия. То и на Левски не могат да им откраднат "тактиките".

Tishoff7
18.12.2012 22:20

Как може да си хвърлиш тактиката в коша , какъв глупак , трябва да си ?! Все едно да ми върнат класно с 6 по математика и аз да го хвърля в коша !
ОМГ !
Ето защо мениджъра на Коринтианс през целият мач ръкомахаше с ръце , всеки път , когато го даваха камерите , а и съм сигурен , че няма да е само тогава .

Tishoff7
18.12.2012 22:11

Сигурно пак ще сме първият клуб , на който му се случва такова нещо , сега малко ми олекна , защото много хора ще разберат за това и ще се помни .
Но и Бенитес трябваше да смени схемата на игра след 60 минута , след като нещата не вървят .
Сега умирам от любопитство да разбера как ще се чувстват играчите ни , когато разберат , дано някой направи изявление .

RoSKo0o0
18.12.2012 21:10

Хахахахахаха *lol* Така... докато Меси поставя действителни рекорди, Челси и неговите фенове поставят също!!!
1. Най-слабият европейски шампион за всички времена
2. Назначават нов треньор, който е много добър, но има повече загуби отколкото победи и равенства взети заедно.
3. Оправдания защо са загубили от Коринтианс.
Очакваме следващите ви нови рекорди, фенове на Челси, ръководство и самия отбор Челси!!!

П.С. Значи, ако български отбори вече разузнаят схемите на Реал, Барселона, Байерн, Ман Юн преди мача ще ги бият! YES!! Нека да идва следващата година да мачкаме *lol* *lol* *lol* *lol*

MethodmanBG
18.12.2012 21:03

ако ще ви е по лесно така да вярвате в глупости вярваите да ви мине *smile*

Double_De
18.12.2012 20:48

На всичкото отгоре смените му бяха супер грешни и ненавременни............

overdrive
18.12.2012 20:35

И да е вярно и да не е няма тактика, която не може да се промени по време на игра! Проблема си е играта на Челси. Те си бяха колебливи последните седмици, но този мач неможе да се обвинява тактиката на отбора когато се отбранява при положение че те и в атака нищо не направиха + Торес пропусна сам срещу вратаря, което беше най-голямото положение на мача!! Ако беше вкарал можеше резултата да е друг ..

Cvet666
18.12.2012 20:02

*lol* *lol* *lol* *lol* ето това ме разби *lol* пичаги...но за Европейски шампион и с тактика и без трябваше да бият, ако беше състава от преди 4-5 години нямаше да е проблем да променят схемата ,а и имаха повече характр от сегашните герои ,които се крепят на 2-3 играчи. Въпреки това няма извинение за слабата игра ,а до случая ако е истина значи хитри са били, сетили са се *lol* Джони Инглиш *lol*

tonisport
18.12.2012 19:50

Торес е виновен за всичко! Той е шпионин!

Juventus333
18.12.2012 19:00

Четох го и в Дейли Мирър или Дейли Мейл това. Така, че май наистина е вярно. *lol*

Double_De
18.12.2012 18:58

Това дори и да вярно, за мен няма извинение за безумно слабата игра на Челси през 2рото полувреме.....

Double_De
18.12.2012 20:46

А бе многоумния, на почивката м/у 1вото и 2рото полувреме, при положение че играта не върви трябваше да промени някакви неща, а то кво стана още по-зле! Ако са ни разгадали Рафа сляп ли беше, да види че цяло 1во полувреме не се получаваха нещата....