Дежа вю в Майнц и Гелзенкирхен, юбилеи, магическият Шакири и гостуващият Харник

13:42
Байерн Мюнхен изравни рекорда на Щутгарт (2003/04) за най-малко допуснати попадения в един полусезон – седем.
Борусия Мьонхенгладбах няма загуба вече в пет визити. За последен път това се случи през сезона 1991/92 г.
Попадението на Торбен Маркс бе под номер 2600 в историята на Гладбах в елита. Повече имат само Байерн, Вердер, HSV, Щутгарт и Борусия Дортмунд.
Баварците записа пето поредно първо полувреме без гол във вратата на Гладбах.
Джердан Шакири стана първият играч на Байерн този сезон, вкарал поне по един гол в трите турнира, в които баварците участват – Бундеслигата, Шампионската лига и Купата на Германия.
Марио Манджукич не се е разписвал в елита вече в 287 минути – откакто Марио Гомес се завърна в игра.

Хановер 96 не успя да спечели нито веднъж в последните 12 сезона последния си мач преди Коледа (5 равенства, 7 загуби).
Северняците инкасираха гол номер 1400 в историята си в елитната дивизия.
Ян Шлаудраф изигра своя стотен мач за Хановер, контузи се и бе сменен още в 22-ата минута.
Попадението на Маме Диуф бе първо за него в Бундеслигата в гостуване.

Байер Леверкузен не допусна загуба в 14-о поредно домакинство под ръководството на тандема Хюпия/Левандовски.
Щефан Кийслинг събра 25 гола през календарната 2012 г. – най-много от всички играчи в Бундеслигата.
Андре Шюрле отбеляза гол номер 1900 в историята на Леверкузен в елита. Само десет други клуба имат повече.

Волфсбург допусна поне по един гол в последните си 15 домакинства – нов негативен клубен рекорд.
Алекс Майер отбеляза 11-я си гол през сезона. Досега върховното му постижение в един шампионат беше 10.
Айнтрахт Франкфурт спечели едва за втори път в 24 гостувания в последния кръг преди паузата.

Майнц 05 успя да навакса гол пасив и да спечели за първи път от ноември 2011 година, когато победи Щутгарт с 3:1. Дежа вю!
Мартин Харник има девет гола от началото на сезона. Всичките са вкарани в гостувания.

Гройтер Фюрт получи четири червени картона през този полусезон – всичките в домакински мачове.

Едва за втори път в своята история Фрайбург вкара повече от два гола в Гелзенкирхен. Предишният бе през 1993 г. – отново победа с 3:1. Дежа вю!
Фрайбург е водел на почивката във всичките 10 мача в своята история, в които е победил Шалке 04.
Ян Розентал реализира две попадения в един мач за първи път от 2 октомври 2010 г. насам.Тогава Фрайбург победи Кьолн с 3:2.

Роберт Левандовски реализира 20-о си попадение в календарната година.
Кевин Гроскройц вкара първия си гол този сезон в 22-я си мач във всички турнири.
В 31-я си двубой в Бундеслигата Мориц Лайтнер най-накрая записа участие в гол за своя отбор.

В последните девет мача на Вердер Бремен и зелените, и съперникът неизменно вкарват поне по един гол.
Рафаел Шефер изигра своя мач номер 200 в елита за Нюрнберг. Само Томас Брунер (328) и Андреас Кьопке (280) имат повече.