КПР надви Фулъм, Бербатов с цял мач (видео)

18:53
Куинс Пар Рейнджърс победи у дома Фулъм в търсене на първа победа от началото на настоящата кампания на английската Висша лига. Лондонското дерби приключи при резултат 2:1.

Българският нападател на котиджърс Димитър Бербатов игра през целия мач за тима си.

Домакините започнаха много силно срещата и достигнаха до първото чисто голово положение още във 2-та минута. Тогава Джибрил Сисе се озова сам срещу Марк Шварцър, но вратарят прояви добър рефлекс и спаси удара на нападателя. Пет минути по-късно след груба грешка в защитата на Фулъм невероятен пропуск направи Джейми МакКий, който стреля в страни от целта от изключително чиста позиция. До края на първото полувреме домакините имаха игрово и териториално предимство, но чисти голови положения липсваха и пред двете врати.

По-добрата игра за Куинс Парк Рейнджърс даде резултат седем минути след началото на втората част. Тогава Адел Таарабт напредна отлично през центъра и стреля по земята от дъгата пред наказателното поле, а след рикошет в край на защитник на гостите топката стана неспасяема за Шверцър. Малко след това нов пропуск направи Джибрил Сисе, който стреля неточно от чиста позиция. В 68-та минута след нов прекрасен пробив на Адел Таарабт се стигна и до втори гол за КПР, който бе отбелязан от халфа с много прецизен удар по земята с външен фалц. Котиджърс стигна до почетното си попадение две минути преди края на редовното време, когато след много хубав самостоятелен пробив Младен Петрич отбеляза с мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле.