Дортмунд се издъни на "Сигнал Идуна Парк" (видео + снимки)

22:49
Дортмунд  се издъни на "Сигнал Идуна Парк"  (видео + снимки)
Шампионът Борусия Дортмунд не успя да победи като домакин новака Фортуна Дюселдорф в мач от междинния 14-и кръг на германската Бундеслига. Двубоят на стадион "Сигнал Идуна Парк" приключи при резултат 1:1.

През първото полувреме на срещата жълто-червените имаха изключително предимство по процент на владеене на топката и цялостен контрол върху събитията на терена. Това обаче не даваше очаквания резултат, след като Фортуна се бранеше успешно и чистите положения пред вратата на гостите бяха оскъдно малко. Няколко добри възможности се откриха пред Марко Ройс и Роберт Левандовски, но и двамата нямаха късмет при завършващите удари.

Футболистите от Дюселдорф приемаха изцяло играта в своята половина и разчитаха само на контраатаки, но не направиха нито една опасна такава.

Все пак логичното се случи в 43-та минута, когато отлично проведена постепенна атака на Борусия завърши с удар от воле на Якуб Блашчиковски, който направи безпомощен Гийфер за 1:0.

В началото на втората част гостите се активизираха и създадоха няколко бързи атаки през центъра, но не успяха да застрашат вратата на Вайденфелер до 57-та минута. Тогава Фортуна изпусна 100-процентов шанс за изравняване, след като Райзингер се озова на чиста стрелкова позиция, а ударът му бе блокиран по нелеп начин от неговия съотборник Илсьо, който се озова на най-неподходящата позиция пред голлинията на домакините в този момент. Последваха силни минути за домакините, но техните атаки не вещаеха сериозна опасност за вратата на Гийфер. Едва в 74-та минута хубава възможност се откри пред Марко Ройс, но ударът на младия германски национал премина в страни от целта. При една от малкото си добри акции в 79-та минута гостуващият тим успя да изравни резултата. В 79-та минута Щефан Райзингер получи отлично високо центриране във втарарското поле и след мощен отскок у удар с глава вкара за 1:1.

Малко след това Гроскройц направи фрапантен пропуск, след като засече топката на едва два метра пред голлинията, но я прати над напречната греда. Три минути преди края на редовното време дефанзивният полузащитник на гостите Иван Пауревич получи спорен втори жълт и съответно червен картон и Ф95 доиграха мача с човек по-малко. В добавеното време на двубоя Пишчек можеше да осигури успеха за шампионите, но ударът му с глава бе отразен от Гийфер.