Победа номер 600 за Борусия, край на серия от 457 мача и юбилей за най-добрия вратар

15:05
В трите неделни мача бяха отбелязани 16 гола. Така бе поставен и нов рекорд за брой попадения в неделя в нормален кръг.

В сблъсъка между Майнц 05 и Нюрнберг имаше 10 жълти картона – най-висок брой в един мач от старта на настоящото първенство.
Дитер Хекинг записа мач номер 200 като треньор в Бундеслигата. Дебютът му бе в първия кръг през 2006 г. с Аахен.
Николай Мюлер отбеляза петия си гол в елита. Всичките са в домакинства и то до 37-ата минута.
Хироши Кийотаке записа петата си асистенция този сезон. Всичките са от статични положения и са довели до гол с глава.
Пер Нилсон стана 11-ят играч, разписал се за Нюрнберг във всички турнири от старта на сезона. Нито един от състезателите на франките обаче няма повече от едно попадение.
Франките записаха седма загуба от осем петъчни мача след промоцията си през 2009 г.

Аугсбург вкара първия си гол във вратата на Борусия Дортмунд.
Средната възраст на титулярите на шампиона бе 24 години и 307 дни – най-младият стартов състав в Бундеслигата този сезон.
Борусия няма загуба в последните 29 мача, в които е играл Илкай Гюндоган (22 победи, 7 равенства).
Роберт Левандовски събра пет гола в три мача срещу Аугсбург. Той има повече само срещу Фрайбург (шест).
Саша Мьолдерс записа първи мач през сезона, разписа се и сложи край на голова суша от 370 минути за Аугсбург.

Давид Алаба вкара първия си гол този сезон.
Айнтрахт Франкфурт записа трета поредна загуба като гост.
Десет победи в 11 кръга и голова разлика от +28 – Байерн Мюнхен има най-добрият баланс на този етап в историята на Бундеслигата.
Мануел Нойер изигра своя мач номер 200 в елита (156 за Шалке 04). Статистически той е най-добрият вратар в историята – единственият, с над 100 срещи, допуснал по-малко голове отколкото мачове е изиграл – 180 попадения в 200 двубоя. Това бе 87-ия път, в който той запази суха мрежа.

Фортуна продължава да няма победа на свой терен след завръщането си в елита.
Хоселу реализира четвъртото си попадение през сезона. Хофенхайм още не е губил, когато испанецът се разпише.

Фрайбург вече в девет мача във всички турнири не е допускал гол през първото полувреме.
За първи път от октомври 2007 г. насам Хамбургер не допусна гол в три поредни визити.

Шалке 04 стигна до първата си победа, след като изоставаше в резултата. През миналото първенство тимът постави клубен рекорд по този показател, след като постигна пет пъти пълен обрат.
Аарън Хънт отбеляза шестия си гол – колкото реализира общо в предишните два сезона.
Роман Нойщетер има три попадения в последните пет срещи, при положение, че досега в кариерата си имаше само един гол.

Волфсбург взе първата си домакинска победа този сезон и сложи край на серията на Байер Леверкузен от седем поредни мача без поражение.
Вълците победиха за 11 път на свой терен Леверкузен. Срещу нито един друг съперник те нямат подобен баланс.
Щефан Кийслинг се разписа за 20 път през календарната година.

Борусия Мьонхенгладбах стана шестият отбор в Бундеслигата постигнал победа номер 600. Преди Гладбах това направиха Байерн, Вердер, Хамбургер, Щутгарт и Борусия Дортмунд.
За първи път в своята кратка история в Бундеслигата Гройтер Фюрт се прибра за почивка с гол аванс.
Фюрт е без победа вече в осем поредни мача – най-дългата подобна серия в елита.
Торбен Маркс се разписа за първи път от 2 октомври 2010 г. насам. Тогава той вкара гол за 1:1 срещу Волсфбург.
Гладбах спечели трети мач в неделя. В четвъртия, който игра този сезон, тимът завърши наравно.

Щутгарт пропиля два гола аванс, за да загуби за първи път от 457 мача. Подобно нещо не се бе случвало от май 1999 г. – 2:3 във Волфсбург.
Ведад Ибишевич реализира шестия си гол в Бундеслигата този сезон (13-и във всички турнири). До този момент Щутгарт не бе губил мач, в който босненецът се бе разписал.
Мирко Сломка спечели за първи път в Щутгарт.
Хановер 96 взе първи успех като гост на швабите от 6 октомври 2007 г. насам.