В спиращо дъха Суперкласико: Ривър - Бока 2:2 (видео)

20:10
Над 60 000 на стадион ,,Монументал" станаха свидетели на страхотен мач между двата гиганта на Южна Америка. Ривър Плейт и Бока Хуниорс завършиха 2:2 в Суперкласикото на Аржентина, като домакините определено има за какво да съжаляват, след като изтърваха преднина от два чисти гола и така остават без победа над вечния си враг вече в четири поредни сблъсъка.

Първата част на Суперкласикото на Аржентина напълно оправда очакванията за зрелищен футбол на милионите фенове по света. Най-чаканият мач в Южна Америка започна ударно за домакините, които още във втората минута реализираха чрез Лео Понсио, който вкара от пряк свободен удар. За попадението огромна вина имаше и стражът на Бока, който не съумя да се намеси адекватно след далечния изстрел на полузащитника.

Не всичко за Ривър Плейт обаче бе толкова обнадеждаващо в началото. Старши треньорът Алмейда бе принуден да замени цели двама свои играчи в началните 15-ина минути. Първо Рамиро Мори напусна принудително само минути след гола, като на негово място влезе Пирес. В 15-ата пък контузия изкара Агире вън от терена, заменен от Рохас.

В 11-ата минута Трезеге можеше да удвои преднината за своите, след като от близко разстояние отправи опасен удар, но този път Агустин Орион бе на мястото си и изби в ъглов удар.

Първата сносна атака за Бока дойде чак в 35-ата минута, когато след центриране Виатри нанесе удар с глава, но Бароверо закова топката на голлинията.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и заслужено ,,милионерите" се оттеглиха към съблекалните с гол предимство.

Още преди началото на втората част главният съдия изгони треньора на Бока, защото Фалсиони изведе играчите си на игрището няколко минути след обявените 15 за почивка.

Това не разстрои кой знае колко играта на възпитаниците му, но нито те, нито играчите на Матиас Алмейда успяха да сътворят нещо запомнящо се в първата половина на второто полувреме. Едва в 70-ата минута на терена стана интересно. Точно тогава Ривър удвои своята преднина след хубава атака, започната от Давид Трезеге и завършена по великолепен начин от Родриго Мора.

Радостта на феновете по трибуните обаче трая само пет минута. В 75-ата арбитърът Пабло Лунати отсъди дузпа в полза на гостите, която Сантяго Силва превърна в гол след отлично изпълнение.

Десет минути преди края играчите на Ривър Плейт можеха пак да натрупат два гола аванс, но Мора не можа да отбележи от чиста позиция.

В даденото от съдията триминутно продължение тимът на Бока Хуниорс успя да се добере до точката след гол на Ервити, който бе оставен непокрит на метри от стража Марсело Бароверо и с точен шут направи резултата 2:2.