Кога за последно Лацио е водил с 3:0 до почивката, коя е най-силната домакинска защита в Калчото?

11:32
През уикенда се изигра седмият кръг от италианската Серия А. Той бе белязан от миланското дерби, в което победител бе Интер. Междувременно Ювентус и Наполи продължават с доброто си представяне и за момента водят във временното класиране. Ето най-интересните статистически данни от изминалите двубои.

► Капитанът на Интер Хавиер Санети взе участие в своето 45 миланско дерби. Така аржентинецът изпревари друга легенда на нерадзурите - Бепе Бергоми. Абсолютният рекорд в тази класация се държи от Паоло Малдини, който е играл в 56 сблъсъци между Милан и Интер.

► Юто Нагатомо стана десетият футболист, получил червен картон в миланското дерби, от сезон 2006-2007 насам. Интересен факт е, че седем от тези десет червени картона са били показани на футболисти на нерадзурите.

Интер постигна седмата си поредна победа като гост във всички турнири през този сезон. В тези срещи възпитаниците на Андреа Страмачони са допуснали само един гол. Междувременно Валтер Самуел вкара своето първо попадение в дерби с Милан.

Наполи вече има осем поредни победи на своя "Сан Паоло" във всички турнири.

► Джанпиеро Пинци, който вчера вкара срещу неаполитанците, за последно бе сред голмайсторите на 18-ти март, когато Удинезе и Наполи завършиха 2:2 на стадион "Фриули".

► Попадението на Пинци прекъсна голова суша за Удинезе в Калчото, продължила 245 минути.

Рома нямаше победа на стадион "Олимпико" от 11-ти Април, когато надви Удинезе с 3:1. Успехът над Аталанта все пак беше не особено трудно предвидим, като се има в предвид, че вече бергамаските имат седем поредни поражения в Серия А и при гостуванията си на вълците.

► Новият наставник на Киево Еуженио Корини прекъсна серията от пет поредни загуби на веронци с успеха срещу Сампдория. Това бе дебютът в Серия А на младия специалист.

► След добрия старт на сезона сега Сампдория е в серия от две поредни загуби. Енцо Мареска не бе отбелязвал гол в Калчото от 22-и Май 2005, когато се разписа в срещата Лацио - Фиорентина 1:1.

Ювентус увеличи серията от поредни мачове без загуба в Серия А до 46. Това са 29 победи и 17 равенства.

Андреа Пирло вкара 48 си гол в Серия А. 12 от последните 17 попадения на плеймейкъра са паднали след изпълнение на пряк сводобен удар.

► Клаудио Маркизио стана деветият различен голмайстор за Старата госпожа през настоящата кампания. Малкия Принц вкара своя 20-ти гол в Серия А.

Дженоа никога не е губил като домакин на Палермо в среща от Серия А. Грифоните имат 8 победи и 8 хикса срещу сицилианците на стадион "Луиджи Ферарис".

► Фиорентина е отборът с най-силна домакинска отбрана в Серия А до момента. Виола запази суха мрежата си в последните си три мача на стадион "Артемио Франки".

► Последният път, в който Лацио се оттегли на почивка, водейки с три гола, бе през август 2003 година. Орлите прекъснаха серия от три поредни мача без поражение на Пескара.

Сиена има само една победа срещу Ювентус в Серия А. Това се случва през 2008 година. В останалите срещи тосканците регистрират две ремита и 12 поражения.

Каляри най-накрая записа първата си победа за сезона. Последният им успех в Серия А бе на 24-ти април, когато сардинците биха Катания с 3:0. Като гост тимът на Каляри бе без победа от 4-ти декември 2011 година.

Торино не е вкарвал гол на Каляри в Калчото от 2007 година, когато бият с 2:0 на 27-ми октомври.