Леверкузен би Майнц след продължения, отива на финал за Купата

08:30
Байер Леверкузен победи Майнц 05 с 4:1 и се класира на финала в турнира за Купата на Германия. Успехът обаче не дойде лесно, след като редовното време завърши 1:1 и победителят бе определен след продължения.

Леверкузен поведе с късен гол на Ангелос Харистеас в 82-а минута. Секунди преди края обаче Майнц изравни с гол на Бианке.

В двете 15-минутни продължения "аспирините" не оставиха никакъв шанс на съперника си. В 92-а минута Артуро Видал направи резултата 2:1 в полза на Байер, а в 104-а Симон Ролфес вкара трети гол за своите. Михал Кадлец в 117-а минута оформи крайното 4:1 в полза на Леверкузен.

Така "аспирините" се класираха за финала в турнира, където ще играят с победителя от двойката Хамбургер – Вердер Бремен.