Феърплей по цигански

13:42
В минутите преди началния сигнал на мача България - Армения (1:0) по радиоуредбата на ст. "Васил Левски" се чу призив за добро поведение и уважение на три езика - български, руски и английски. Беше 11 септември, беше един "специален ден за футбола" по думите на диктора.

Ехото от тях още кънтеше на полупразната арена, когато химнът на гостите бе посрещнат с освирквания и дюдюкания от част от българската публика. Нищо лично към арменския народ - четири дни по-рано същото "Ууу" заглуши и италианския химн. Така за жалост е винаги с гостуващите у нас отбори, без значение дали са Англия или Армения.
Почна мачът, а с него и грубиянските закачки между футболистите. На почивката призивът за феърплей бе повторен.

Но това не попречи напрежението да прерасне в масов бой между играчите на терена. Закани, псувни, картони... Изобщо - мач на високо кавказко-балканско равнище.
После арменски футболист изрита ядно една топка, подадена му от момче на пистата, и го уцели в краката. А публиката, като ценител на феърплея, възнагради целия гостуващ отбор със спонтанни възгласи "Цигани! Цигани!".
И това се случи след специалните призиви на специалния ден за добро поведение и честна игра. Ако не бяха те, какво ли щеше да стане?! Сигурно някой щеше и нож да извади...

Иначе стана мач - спор няма. С положения, с интрига, с картони, ритане, бой и блъскане. Какво ли ще видим в Ереван?