Дортмунд победи Вердер на старта (видео)

23:38
Шампионът на Германия Борусия Дортмунд стартира новия сезон в Бундеслигата с домакинска победа срещу Вердер Бремен. Възпитаниците на Юрген Клоп се наложиха с 2:1 над докерите.

Жълто-черните започнаха силно двубоя и още в 11-ата минута откриха резултата. Точен за вестфалци бе новото попълнение в редиците на тима Марко Ройс, който се възползва от груба грешка в отбраната на бременските музиканти.

През второто полувреме на мача Вердер Бремен успя да изравни резултата с попадение на Теодор Гебре Селасие, който се разписа в 76-ата минута с удар с глава. Малко по-късно обаче изгряващата звезда на немския футбол Марио Гьотце оформи крайното 2:1 в полза на Борусия Дортмунд.

Така Бе Фау Бе започна успешно защитата на титлата си от миналия сезон и временно оглави класирането в Бундеслигата.