Унижихме европейския шампион в препълнената "Арена Армеец"

21:37
България спечели с 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) срещу европейския шампион Сърбия и постигна втора победа на олимпийската квалификация по волейбол за мъже, която се провежда в София. Лъвовете буквално попиляха плавите пред препълнените трибуни на "Арена Армеец".

Пред погледа на президента Росен Плевнелиев "трикольорите" изиграха изключителен мач и не оставиха никакъв шанс на един от фаворитите за спечелване на турнира в зала "Арена Армеец".

Атаките на Владимир Николов, Тодор Алексиев и Матей Казийски се оказаха непосилни за сръбската блокада, като двубоят продължи малко повече от един час.

В първия гейм България поведе в резултата, но след това допусна спад в играта си, който позволи на сърбите да намалят изоставането си. Все пак българите спечелиха с 25:22 и с играта си доказаха, че имат сили да триумфират в турнира.

Във втората част превъзходството на "лъвовете" беше най-голямо и те спечелиха с 25:16. Третият гейм беше равностоен, но в неговия край стабилната игра на България на посрещане донесе чакания от многобройната публика резултат 25:23 и 3:0 в мача.

Владимир Николов завърши с 16 точки и стана топреализатор за българския състав. Теодор Тодоров и Тодор Алексиев добавиха по 11 точки за българския успех като Тодоров се представи отлично на блокада.

От сръбския отбор 19 точки реализира Александър Атанасиевич. Утре българският отбор почива, а в петък избраниците на селекционера Радостин Стойчев ще играят с Испания.

spoke_1912
10.05.2012 21:04

Единствено волейболистите ни на национално ниво струват ( заедно с Кубрат Пулев, който също пази честта на България). Браво! БЪЛГАРИ- ЮНАЦИ!

deandx23
10.05.2012 20:29

е тва е нашата гордост ! спокойно можем да казваме на страни като Италия .Германия ,Франция слабаци,защото ще ги разбием *wink*))))

Kireto1232
10.05.2012 16:19

Аз мисля ,че спокойно може да кажа ,че ние сме един от най-ощетените отбори по Волейбол а пък и нямаме късмет почти никога а имаме много талантливи момчета имаме страхотен дух и съм обеден ,че България ще очаства на Олимпиядата в Лондон и мисля ,че го заслужават напред ЛЪВОВЕ *smile*

Notlike
10.05.2012 10:10

Че ги бихме, бихме ги, обаче има какво да се желае, това го каза и Владо Николов.

last_wish
10.05.2012 17:04

така е но май вчера умишлено разиграванията не минаваха през Казийски, явно искаха да пробват как ще може да разнообразим атаката....по някое време сърбите разгадаха атаките по правата и Стойчев даже се чу как им дава наставления да атакуват по острия и нещата започнаха да се случват, особено атаките на Алексиев.... но основно блока и защитата на Салпаров ни спечелиха мача... това е моето скромно мнение... успех на нашите и напред, заслужаваме да сме на олимпиадата!!!

morophreme
10.05.2012 00:38

Даже ги бихме без основните играчи, защото половината са контузени.Напред Българи и продължавайте да ни радвате все така!

holigan4e
10.05.2012 00:35

Бихме ги , ама чак да сме ги унижили не ! Публиката също си казва думата *wink* а и имаше момент дето ги водихме със 7 точки в един от геймовете и те ги стопиха до 1 , което говори , че изобщо не сме ги унижили. МНого се радвам , че ги бихме с 3-0. Достойни противници са,ама си мисля , че ако мача беше на тяхна земя , нямаше да е 3-0 за нас.

likata
09.05.2012 23:48

Биииииии за да те уважават.Само без злоба.

dzhalev_71
09.05.2012 22:56

Мисля че е време за нещо повече от 3-то място. Пожелавам си златото на Олимпиадата защото тези момчета ни прославиха на всякъде и само те ни носят гордост. Евала машини продължавайте все така.

biserms
09.05.2012 22:59

Абе конкуренцията ще е силна - САЩ, Бразилия и Русия имат умопомрачително силни отбори, но ние сме ги побеждавали и можем да ги победим отново.Но нека първо се класираме, пък тогава ще мислим за медали *wink*

Sydaro12
09.05.2012 22:40

В България трябва да се влагат много повече пари в волейбола отколкото в подобието ни на футбол *smile*

biserms

Браво момчета ! Само, че си мисля, че сърбите отново правят някви тъпи сметки да избегнат Италия на 1/2 финала и затова не си даваха много зор, но дано да греша.

SuperSizee
09.05.2012 22:15

Г.Братоев беше също уникален. Голямо развитие е направил в Русия...

Cvet666
09.05.2012 22:13

От кога не бях чувал България фаворит ... просто музика за ушите ми, залез за очите ми и гордост за сърцето ми...

Madridist1902
09.05.2012 22:08

Уникален Теодор Тодоров този мач! Браво на наще *wink*

Johan_Cruyff_14

Ето това е! България е един от големите фаворити за Олимпиадата!

Fabregas_boy
09.05.2012 22:06

Ако бяхме така и на футбол,лятото на '94-та щеше да е излагация.

Mesut213
09.05.2012 21:51

Българите осигуриха първото място.Събота е последният мач срещу Испания и ще срещнат отбора завършил на второ място от другата група. *beer*

holigan4e
09.05.2012 21:49

Гледах мача и мога да кажа , че почти без да се напъват , наще победиха. Само в 3-тия гейм на края имаше леко напъване иначе като цяло не толкова труден мач. Доволен съм много. Не обичах волейбол преди , ама с такава чудесна игра няма как да не ми харесва.