АЗ победи Аякс пред 20 000 деца (снимки + видео)

19:43
Гол на Расмус Елм от дузпа се оказа победен за АЗ Алкмаар, които надвиха с 3:2 като гост Аякс в мач от Купата на Холандия, наблюдаван само от ученици.

Първоначално срещата бе насрочена за 21 декември, но малко преди почивката фен нахлу на терена и нападна вратаря на Алкмаар Естебан. Последният отвърна и бе изгонен, но "червеният" му картон бе отменен по-късно от Холандската федерация. Аякс пък бяха наказани да играят мача на празни трибуни, но накрая все пак получиха позволение да пускат на стадиона поне ученици.

20 000 деца дойдоха на съоръжението, а Сием де Йонг ги зарадва с гол 10-та минута, с който откри резултата в полза на Аякс. Алкмаар отвърна с попадение на Маартен Мартенс 14 минути по-късно, а след това дори поведе чрез Чарлисон Беншоп. Грешка на Естебан възстанови паритета след гол на Де Йонг за 2:2, но Алкмаар вкара решителния си трети гол в 55-та минута, за да решат мача. Точен бе Елм от бялата точка за игра с ръка на Тоби Алдервейрелд.

Лидерите в Ередивизи Алкмаар ще домакинстват на аматьорите от Веенендаал в четвъртфиналите на турнира.