Как един вратар може да се превърне в посмешище (видео)

11:20
Андерлехт е хегемонът в белгийския футбол, но това не е застраховка срещу слаби вратари. Тази теза се доказа при гостуването на Золте - Варегем в среща от последния кръг на Юпиер лигата.

В 65-а минута домакините водеха с 1:0 и бяха на крачка от сензационна победа. Тогава нападателят Теди Шавалие бе изведен сам срещу стража на Андерлехт Силвио Прото. Шевалие се опита технично да преодолее вратаря, но не успя да ритне добре топката и се получи лек пас.

Докато нападателят на домакините се държеше за главата, Силвио Прото безцеремонно остави топката да мине покрай ръцете му и да премине голлинията....

Още по-интересен е фактът, че въпреки гафа на вратаря и изоставането от два гола, Андерлехт стигна до пълен обрат в мача, като вкара три гола след 80-а минута.